З травня 2023 р. українцям повернули арешти що накладаються на їх банківськи рахунки, зарплатні та пенсійні картки за виконавчими провадженнями.
При цьому арешти накладаються навіть по закритим та погашеним провадженням.
Станом на сьогодні існує декілька підстав для зняття арешту з карток, про що можна прочитати нижче.
Оберіть в полі знизу необхідний вид заяви та заповніть свої дані:
Деталі щодо порядку складання та подання заяв:
1. Часткове зняття арешту з рахунку боржника (можна обрати лише один) в межах 13400 грн. на місяць
Таке зняття арешту здійснюється виконавцем шляхом винесення постанови протягом 2-х днів, ще кілька днів потребує отримання такої постанови банком та її опрацювання.
Арешт може бути зняти з будь-якої картки, навіть тієї що не призначена для отримання заробітної плати чи інших виплат, але в межах не більше двох мінімальних заробітних плат на місяць, що складає 13400 грн. станом на 2023 рік.
2. Повне зняття арешту з зарплатного рахунку
Чинним законодавством та останньою судовою практикою зазначається, що виконавець не має права накладати арешт на зарплатні рахунки боржника.
В той же час при першому накладанні арешту виконавець не знає які рахунки боржника зарплатні, а які ні – а тому арешт накладається на всі рахунки.
В такому випадку боржник має право на подання заяви про зняття арешту з свого зарплатного рахунку.
До заяви треба надати докази де боржник працює та довідку з банку що конкретний рахунок використовується для зарахування заробітної плати.
Бажано також надати виписку по рахунку за останні шість місяців що б довести що інші платежі окрім зарплати на вказану банківську картку не надходять.
Інколи виконавці відмовляють в знятті арешту в разі подання такої заяви – тоді доводиться подавати на них скаргу до суду. Такі справи ми супроводжуємо та виграємо.
Зверніть увагу що виконавець одразу направить за місцем вашої роботи постанову про щомісячне стягнення доходів з заробітної плати, як правило це 20% доходів щомісяця.
3. Повне зняття арешту з пенсійного чи соціального рахунку
Аналогічно з вищезазначеним порядок розблокування зарплатного рахунку, виконавцю слід надати банківські документи про те що рахунок використовується для отримання пенсії або соціальних виплат.
Після отримання відповідних документів від боржника виконавець зобов’язаний винести постанову про зняття арешту.
Зверніть увагу що виконавець одразу направить за місцем вашої роботи постанову про щомісячне стягнення доходів з пенсії, як правило це 20% доходів щомісяця.
Як варіант – можна оформити отримання пенсії через відділення Укрпошти, тоді арешт не накладається, проте щомісячне стягнення 20% може бути.
4. Зняття арешту з зарплати військовослужбовця
Як зазначено в п. 2 – будь яку зарплату, в том числі військовослужбовця виконавець не має права арештовувати.
Ми розробили безкоштовний зразок заяви для військових – для розблокування своїх зарплатних рахунків.
5. Шаблон заяви на розблокування:
Нижче надається безкоштовний зразок заяви, який можна згенерувати заповнивши необхідні дані.
Дані щодо своєї виконавчої служби, номеру виконавчого провадження можна отримати через застосунок ДІЯ, інструкція як отримати інформацію про виконавче провадження за посиланням.
Обов’язково зазначте вірно свій номер електронної пошти, оскільки заява згенерується та протягом 5ти хвилин буде направлена вам на електронну пошту. Якщо не отримали – перевірте спам, можливо лист опиниться там.
Після отримання заяви – підпишіть її електронним цифровим підписом для направлення на електронну адресу виконавця, або розпечатайте, підпишіть ручкою та направте на адресу виконавчої служби Укрпоштою.
Якщо не можете підписати та направити – хай хтось з рідних підпише заяву від вашого імені та направить до виконавчої служби.
Якщо є бажання та підстави – можете подати різні види заяв щодо себе.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.