Зміни до порядку ведення військового обліку щодо того, хто не проходитиме ВЛК і хто зможе стати на військовий облік дистанційно

✉️ Кабінет Міністрів України 12 червня опублікував постанову №675 від 7 червня 2024 року, вносячи зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Внесені зміни мають на меті спрощення процедур і забезпечення більшої гнучкості обліку.

📑 Одна з ключових змін стосується відміни обов’язкової наявності висновку ЛКК для осіб, що доглядають за батьками з інвалідністю II групи. Це значно зменшить бюрократичне навантаження на громадян, які опікуються рідними.

📝 Іншою важливою новацією є можливість для українців, які перебувають за кордоном більше трьох місяців, стати на військовий облік дистанційно через дипломатичні установи. Для цього необхідно подати заяву без особистої явки до територіальних центрів комплектування (ТЦК).

🚀 Кабмін також визначив категорії осіб, які не підлягають направленню на військово-лікарську комісію (ВЛК). Досягнувши 25-річного віку, особи, що пройшли базову підготовку або службу, не зобов’язані проходити медичний огляд повторно.

🛡️ Під час воєнного стану призов на ВЛК для призовників здійснюється лише у випадку добровільного прийняття на військову службу. Ця норма допоможе уникнути зайвих зволікань у процесі мобілізації.

🎯 Також було внесено зміни щодо бронювання військовозобов’язаних. Процедура надання відстрочки не передбачає проходження ВЛК для заброньованих осіб та певних посадовців.

💻 Примітно, що тепер ТЦК можуть направляти звернення до Національної поліції про адміністративне затримання у електронному вигляді. Це дозволить оперативніше реагувати на порушення законодавства про військовий облік і мобілізацію.

📬 Особиста присутність призовників для зняття або постановки на військовий облік у ТЦК не є обов’язковою, що дозволяє більш ефективно адмініструвати облік в умовах обмеженого пересування.

💼 Серед категорій посадових осіб, які не підлягають розгляду комісіями при ТЦК на надання відстрочки, Кабмін чітко визначив керівників міністерств, народних депутатів, суддів, дипломатичних працівників та інших посадовців відповідних державних органів.

👨‍⚖️ Нагадаємо, що базова загальновійськова підготовка здійснюється у вищих військових навчальних закладах та спеціалізованих організаціях, уповноважених проводити такі підготовки.

#військовийоблік #мобілізація #Україна #правозахист #законодавство #військовийслужбовець #реформи #правилаобліку #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine

😎 Потрібна консультація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *