Стягнення заборгованості за кредитним договором

🖋️ Заборгованість по кредиту — поширене явище. Часто трапляються ситуації, коли людина взяла кошти у кредит, але не має змоги вчасно їх повернути.

📈 Також бувають випадки, коли фінансові установи нав’язують свої умови кредитування без погодження з клієнтом. У цій статті адвокат Геннадій Працевитий з Адвокатського бюро “Юрконсалт” розповість, як здійснюється примусове стягнення боргу за кредитним договором.

📜 Консультація юриста з питань примусового стягнення боргу за кредитним договором є важливою. Пункт щодо примусового стягнення має бути прописаний в кредитному договорі. Позичальник має уважно перечитати цей документ, якщо справа дійшла до судового розгляду. Обов’язково має бути вказано пункт про примусове стягнення.

⚖️ Якщо позичальник не виконує зобов’язання в зазначений термін, можливий один з варіантів розвитку подій: передача справи відділу банку, що займається стягненням заборгованостей, або залучення колекторської фірми. Перший варіант застосовується на початковій стадії і полягає у “м’якому” тиску: телефонні дзвінки та погрози складання судового позову.

🕵️‍♂️ Судовий позов невигідний для банку, оскільки на момент подання заяви договір з банком розривається, і нарахування відсотків припиняється. Для боржника це має переваги: зупиняється збільшення заборгованості, погашення боргу може відбуватися поза термінами договору, а деякі штрафи та відсотки можуть бути скасовані судом.

⚔️ Особливості стягнення заборгованості в умовах воєнного стану. У воєнний час немає обмежень щодо стягнення заборгованості за кредитним договором. Найчастіше використовується судовий порядок стягнення. Кредитор не має нараховувати пеню та штрафи, а нотаріуси не вчиняють виконавчі приписи без посвідчення у нотаріуса.

🛡️ У разі, якщо Ви — кредитор або позичальник і не знаєте, як захистити свої інтереси в питаннях стягнення боргу за кредитним договором, краще звернутися за підтримкою до фахівців. Адвокат Геннадій Працевитий з Адвокатського бюро “Юрконсалт” має великий досвід у вирішенні таких питань і пропонує індивідуальний підхід до кожного клієнта.

🔍 Якщо у вас залишилися питання, чекаємо на попередню консультацію! Для розрахунку вартості послуг адвоката в справах про примусове стягнення боргу за кредитним договором заповніть форму на нашому сайті.

#борг #кредитнийдоговір #юридичнапідтримка #адвокат #стягненняборгу #юридичніпослуги #воєннийстан #консультація #правосуддя #геннадійпрацевитий #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine

😎 Потрібна консультація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *