Українські пенсіонери за кордоном зобов’язані будуть щороку проходити фізичну ідентифікацію – закон ухвалила Верховна Рада

📜 Верховна Рада України нещодавно ухвалила законопроект 9453, який вносить зміни до статті 49 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Зокрема, розширюється перелік підстав для припинення виплат пенсій. Законопроект розроблено та внесено Кабміном улітку 2023 року, а прийнято 25 квітня.

📜 Згідно з новою редакцією, припинення виплати пенсії можливе за таких умов: за заявою пенсіонера у зв’язку з його тимчасовим перебуванням за кордоном, визнання пенсіонера безвісно відсутнім, а також у разі, якщо пенсіонер не пройшов фізичну ідентифікацію у встановлені строки.

📜 Особливістю є введення нової статті 47-1, яка передбачає, що виплата пенсій українським громадянам, які тимчасово резидують за кордоном, відбуватиметься через банківські рахунки в Україні під умовою обов’язкової щорічної фізичної ідентифікації до 31 грудня. Цей порядок призначений сприяти точності та своєчасності пенсійних виплат.

📜 Фізична ідентифікація, як визначено у законі, включає перевірку документів, що ідентифікують особу, та може бути зроблено як у банківській установі, так і в органах Пенсійного фонду. Обов’язкова фізична ідентифікація може також включати використання дистанційного електронного підпису через мобільний додаток або ідентифікацію через відеозв’язок.

📜 Заключне рішення стосовно остаточного тексту закону буде прийнято після його підписання спікером Верховної Ради, що відбудеться найближчим часом. Адвокатське бюро “Юрконсалт” зазначає, що ці нововведення мають забезпечити кращий контроль за виплатами пенсій українцям за кордоном та уникнення зловживань у системі соціального забезпечення.

#пенсії #законодавствоукраїни #пенсійнестрахування #ВерховнаРада #фізичнаідентифікація #соціальнезахист ##юридичнапорада #Юрконсалт #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine

😎 Потрібна консультація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *