Позбавлення батьківських прав під час воєнного стану! Консультація адвоката

⚖ Батьківські обов’язки та права в Україні встановлені законодавчо, відповідно до яких їх мають дотримуватися всі громадяни. Забезпечення достойних умов для дитини або відмова виконувати їх може викликати обумовлені законом наслідки. Серед них поширене – позбавлення батьківських прав, яке підкреслює важливість тематики.

📝 У даному матеріалі ми звернемо увагу на процес позбавлення батьківських прав у період воєнного стану в Україні. Які законодавчі положення регулюють позбавлення батьківських прав та як це відбувається на практиці?

📚 На ці питання відповісти допоможе Сімейний Кодекс України, а зокрема стаття 164, в якій визначені умови позбавлення батьківських прав. Це включає відмову батьків від своєї дитини, виховання дитини, наявність психологічного або фізичного насильства, приниження, залежність від алкоголю чи наркотиків та інші причини, визначені статтею.

📖 Як відбувається процес позбавлення батьківських прав? Згідно з законодавчими нормами, це відбувається тільки в судовому порядку. Для цього необхідне дотримання визначених дій, включаючи перевірку виконання батьківських обов’язків, оформлення документального підтвердження, звернення до органу опіки та піклування та подачу позову в суд.

❗ Важливо відзначити, що позбавлення батьківських прав відноситься тільки до осіб, які виховують дітей, що не досягли 18 років.

📸 Які документи необхідні протягом цього процесу? Це можуть бути довідки, свідоцтво про народження дитини, характеристика з місця роботи батьків, висновок психолога та інші посвідчення в залежності від окремого випадку.

👨‍⚖️ Якщо з вами збираються позбавити батьківських прав, стійте на своєму та звертайтесь до професійних юристів, як наприклад “Юрконсалт”. Наші спеціалісти надають відповідальний підхід до кожної справи, принципово вивчаючи всі обставини та надаючи рішення, що задовольнять потреби клієнта.

#юридичнийблог #адвокат #любовдоєїтей #батьківськіправа #воєннийстан #юрконсалт #юрист #сімейнеpravo #законодавство #україна #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *