Чи будуть мобілізувати, якщо існують батьки або дружина з інвалідністю?

📚На фоні воєнного стану в нашій державі, громадяни можуть зіткнутися з мобілізацією до військової служби, особливо якщо їх вік від 18 до 60 років i їх здоров’я є достатнім.

🔍Важливо розуміти, що закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” наводить ряд обставин, які дозволяють отримати відстрочку від мобілізації. Останні включають в себе як стан здоров’я, непридатність до військової служби, так і навчання у вищій освітній установі.

📝У цьому контексті треба враховувати, що кожна причина відстрочки вимагає належного оформлення і повідомлення відповідних військових органів.

🔄Станом на 1 серпня 2023 року було внесено кілька змін у мобілізаційне законодавство, особливо стосовно того, які громадяни можуть бути призвані.

⚖️Верховна Рада розширила список осіб, які можуть бути мобілізовані, серед яких і ті, які мають родичів з інвалідністю.

👨‍👩‍👦‍👦Раніше відстрочка надавалась особам, що мають дружину з інвалідністю або батьків серед інвалідів І або ІІ групи.

👫Але зараз є відстрочка, лише якщо немає інших членів родини, які б можливо доглядати за людиною з інвалідністю.

🔑Розуміння цих змін може бути складним, особливо тому, що інші працездатні особи відповідають за догляд лише за умови, що є необхідність в матеріальній допомозі.

❗Несприятливо, ці зміни залишають військовозобов’язанім банальні важкі завдання для оформлення відстрочки від мобілізації, особливо через сповіщення відповідних військових органів про відсутність інших осіб, які могли б доглядати за отримувачами інвалідності.

📜Тому щоб належним чином оформити заяву про відстрочку, військовозобов’язаним слід ретельно підготуватися, зібрати всі необхідні документи і навіть звернутися до досвідченого юриста, який може допомогти забезпечити їхнє право на відстрочку від мобілізації.

#ЮрСправи #ЗакониУкраїни #Мобілізація #ВійськовіПитання #Інвалідність #ПраваЧоловіків #Відстрочка_від_мобілізації #Спеціалісти_в_праві #Юридичний_супровід #Громадянські_права #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *