💔 Зрозуміло, що не всім дано мати ідеальне здоров’я і вступати на захист Батьківщини у повній бойовій готовности. Багато військовозобов’язаних приєднуються до рядів армії з вже існуючими проблемами зі здоров’ям – хронічні захворювання, травми, вади розвитку та інші медичні проблеми, які під час служби лише погіршуються.
🩹 Травми серед військовослужбовців – це неминуче явище, яке може мати різні причини та характер. Тут під травмами розуміють як бойові ушкодження і поранення, так і нетравматичні, отримані внаслідок невдалих падінь, навантажень на організм. До цього списку можна додати ще й психологічні травми, зокрема, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) чи депресію, що є частими наслідками участі в бойових діях.
🚑 Міністерство оборони України встановлює специфічні критерії, за якими військовослужбовця можуть признати непридатним до служби через стан здоров’я. Зокрема, ці критерії викладені у Наказі Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» від 14.08.2008 № 402.
🏥 Вирішує вказані питання комісія, що видає висновок про непридатність до військової служби – військово-лікарська комісія (ВЛК). Ця комісія оцінює ступінь та наслідки травм, а також має повноваження вирішити питання про можливість продовження служби або звільнення.
📝 Для звільнення за станом здоров’я необхідно подати рапорт з висновком (постановою) ВЛК про непридатність до військової служби. Цей документ є обов’язковим доказом непридатності до військової служби і дає змогу вийти з військового обліку.
💡 Якщо у вас виникли запитання стосовно отримання допомоги під час процесу звільнення, ви можете звернутися до юридичної компанії “Юрконсалт”, де вам нададуть кваліфіковану допомогу.
#армія #здоров’я #військові #служба #нещаснівипадки #травми #військовозобов’язані #звільнення #ВЛК #юрконсалт. #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine
😎 Потрібна консультація?