🔹Задоволення потреб сил безпеки та сил оборони в донорській крові та компонента !

🔹 Задоволення потреб сил безпеки та сил оборони в донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану🔹

📌Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року №943 конкретизує перелік осіб, які можуть користуватися донорською кров’ю та компонентами крові, відповідно до Стандарту медичної допомоги “Надання медичної допомоги постраждалим з геморагічним шоком на догоспітальному та госпітальному етапах при травмах”, зокрема до медичних підрозділів додано:

– медичних працівників або військовослужбовців, які пройшли навчання з основ трансфузійної терапії.

🔹 Також тепер військовослужбовцям не обов’язково мати медичну освіту для навчання з основ трансфузійної терапії.

“Раніше право на проведення таких процедур (зокрема переливання крові) мали тільки особи з медичною освітою. Однак по дорозі до лікарні (що може зайняти кілька годин) з пораненим перебуває бойовий медик, у якого зазвичай немає медичної освіти.

Навчання буде проводитися при Міністерстві охорони здоров’я на базі визначених центрів крові за розширеною програмою з основ трансфузійної терапії. До розробки навчальної програми з переливання крові, крім представників Міністерства охорони здоров’я та Управління цивільної оборони та транспорту Країни, задіяні також бойові медики, а навіть Командування медичних сил ЗСУ. Навчання буде проводитися в офлайн центрах і триватиме не менше 3 днів. По завершенню навчання учасники програми отримають свідоцтва про стажування, що дозволять їм законно переливати кров” – інформує Mind.

❗️Довідково: навчання з основ трансфузійної терапії – це навчання для володіння методами імуногематологічних лабораторних досліджень реципієнтів перед переливанням донорської крові та компонентів крові, проведення проб на сумісність та біологічних проб, технік переливання, відстеження небажаних трансфузійних реакцій відповідно до навчальної програми, визначеної Центром трансплант-координації.

📌Джерело: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року №943.

#адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine #Задоволення_потреб_сил_безпеки_та_сил_оборони #донорська_кров #компоненти_крові #воєнний_стан #медична_допомога #геморагічний_шок #травми #медичні_підрозділи #трансфузійна_терапія #Міністерство_охорони_здоров’я

😎 Потрібна консультація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *