Міністерство оборони затвердило новий Розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби!

– Міністерство оборони затвердило новий Розклад хвороб, яким оцінюється придатність особи до військової служби та регламентується її проходження обмежено придатними.
– Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ були внесені наказом Міністерства оборони № 490 та набули чинності з 25 серпня, що було повідомлено на сайті Верховної Ради.
– Раніше, під час воєнного часу, за статтями Розкладу ВЛК приймалася постанова “придатний до військової служби” з винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в.
– Однак, зараз ці слова були виключені. Тепер усі особи будуть визнаватися придатними за “спірними” статтями, які включають:
• 2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;
• 4-в – вірусні гепатити з незначними порушеннями функцій;
• 5-в – безсимптомне носійство ВІЛ;
• 12-в – повільно прогресуючі та непрогресуючі хвороби з незначними порушеннями функцій та рідкими загостреннями анемії, порушення згортання крові, пурпура, геморагічні стани, інші хвороби крові та кровотворних органів, деякі порушення залученням імунного механізму.
• 13-в – захворювання ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
• 14-в – легкі короткочасні хворобливі прояви психічних розладів;
• 17-в – невротичні розлади, пов’язані зі стресом і соматоформні розлади з помірно вираженими, короткочасними проявами, з астенічним станом;
• 21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій;
• 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади, крім епілепсії, з незначними порушеннями функцій органів і систем.
– Щодо обмежено придатних, тепер одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби ВЛК має приймати постанову про придатність особи до служби з конкретною військовою спеціальністю (ВОС).
– Якщо військовослужбовця визнають непридатним до служби з військовою спеціальністю, командир частини може направити його на ВЛК для визначення придатності до служби з новою військовою спеціальністю перед переміщенням на іншу посаду.

Теги: Міністерство оборони, Розклад хвороб, придатність до військової служби, військово-лікарська експертиза, Верховна Рада, обмежена придатність, військова спеціальність.

😎 Потрібна консультація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *