Тепер для отримання статусу УБД достатньо надати лише довідку про безпосередню участь в обороні України!


🔹КМУ прийняв постанову від 22 серпня 2023 р. № 887, що спрощує отримання статусу учасника бойових дій. 🔹

📌Раніше для отримання статусу УБД слід було надати:

– довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України,
а також обов’язково не менш як один витяг з:
– бойових донесень,
– журналів бойових дій,
– вахтових журналів,
– польотних листів,
– книг служби,
– наказів про залучення до таких заходів,
– матеріалів спеціальних розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Постановою № 887 уряд дещо спростив процедуру отримання статусу УБД. Відтепер для отримання статусу учасника бойових дій до міжвідомчої комісії буде достатньо надати лише довідку про безпосередню участь в обороні України. Як і раніше можна додавати інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання бойових завдань.

❗️Також деякі зміни передбачені щодо оформлення статусу УБД, якщо отримали травму (поранення, контузію, каліцтво). Раніше потрібно було надати міжвідомчій комісії матеріали спеціальних розслідувань за фактами отримання травми. Тепер надається довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), яка повинна видаватися військовослужбовцю за фактом отриманого ним поранення.

📌Постановою № 887 КМУ затверджено також нову форму довідки про безпосередню участь в обороні України. Так, тепер у довідці, крім звання, прізвища, імені, по батькові, обов’язково зазначаються також:

– посада,
– дата народження,
– реквізити документа, що посвідчує особу,
– реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Можуть бути зазначені також адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), номер контактного телефону й адреса електронної пошти.
Окрім того, зміни врегульовують строк звернення командирів частин до відповідної комісії. Так, установлено строк у 30 календарних днів із дня участі у виконанні бойових завдань, проведенні розвідувальних заходів, отримання травм (поранень, контузій, каліцтв).

❗️Довідково. Раніше було встановлено місячний строк, який не завжди однаково трактувався командирами, у зв’язку із чим були затримки з відповідними зверненнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *