Батько дітей через суд не зміг домігтися повернення дітей, які виїхали до Польщі з дружиною


newtext1

🔹 Мешканець Хмельницької області звернувся до суду з позовом про визначення місця проживання сина та двох доньок з їхнім батьком.
🔹 Він зазначив, що на початку повномасштабного російського вторгнення його дружина з трьома дітьми виїхала до Республіки Польща, де вони наразі перебувають.
🔹 За його словами, мати не створила необхідних умов для проживання дітей, не приділяла їм достатньої уваги, перешкоджала йому спілкуватися з ними та виховувати їх.
🔹 Однак він заробляє достатньо коштів для їх утримання, а на Хмельниччині не ведуться активні бойові дії, тому всі умови для повернення сім’ї з-за кордону наявні.

🔹 Городоцький районний суд Хмельницької області відмовив у задоволенні позову у зв’язку з недостатністю позовних вимог.
🔹 Чоловік оскаржив рішення в апеляційному суді, вважаючи, що дітям буде краще жити з батьком.
🔹 Однак колегія суддів Хмельницького апеляційного суду погодилася з судом першої інстанції: заявник не надав належних та достатніх доказів того, що його дружина ухиляється або не виконує своїх батьківських обов’язків, а також того, що проживання дітей з матір’ю суперечитиме їхнім інтересам.

🔹 Допитані в суді свідки підтвердили, що через війну жінка з дітьми виїхала до Польщі, де отримала житло та соціальну допомогу.
🔹 У відповідь на звернення апеляційного суду орган опіки та піклування Городоцької міської ради також надав свій висновок щодо вирішення спору.
🔹 Згідно з ним, суд першої інстанції врахував найкращі інтереси дітей, збалансувавши інтереси дітей та права батьків на виховання дітей.

🔹 Апеляційний суд зазначив, що батько не позбавлений можливості матеріально забезпечувати дітей, брати участь у їхньому вихованні, спілкуватися з ними.
🔹 Якщо для нього створюються будь-які перешкоди, він може вирішити спір у встановленому законом порядку.
🔹 На думку апеляційного суду, місцевий суд ухвалив законне рішення і підстав для його скасування немає.
🔹 Хмельницький апеляційний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення.

🔺 Теги: Мешканець Хмельницької області, суд, позов, місце проживання, діти, батько, Республіка Польща, проживання, умови, дружина, вторгнення, увага, виховання, рішення, докази, інтереси, свідки, орган опіки та піклування, спор, батьківські обов’язки, матеріальне забезпечення, апеляційний суд.

newtext2

[b]Оригінальний текст[/b] Житель Хмельницької області звернувся до суду з позовом про визначення місця проживання сина та двох доньок з батьком. Розповів, що на початку повномасштабного вторгнення росії його дружина з трьома спільними дітьми виїхала до Республіки Польща, де вони перебувають досі.

За його словами, мати не створила належних умов для проживання дітей, не приділяє їм достатньої уваги та чинить йому перешкоди у спілкуванні з ними й вихованні. Натомість він достатньо заробляє й може утримувати дітей. До того ж на Хмельниччині немає активних бойових дій, тому певен: є всі умови для повернення сім’ї з-за кордону.

Городоцький районний суд Хмельницької області у позові відмовив через недоведеність позовних вимог. Чоловік оскаржив рішення до апеляційного суду, бо уважає, що для дітей краще буде жити разом з батьком.

Утім суддівська колегія Хмельницького апеляційного суду погодилася із судом першої інстанції: позивач не надав допустимих і достатніх доказів того, що його дружина ухиляється чи неналежно виконує батьківські обов`язки й проживання дітей з матір`ю суперечить їхнім інтересам.

Допитані у суді свідки підтвердили, що через війну жінка з дітьми виїхала до Республіки Польща, отримала там житло та соціальну допомогу.

На звернення апеляційного суду свій висновок щодо розв’язання спору також надав орган опіки та піклування Городоцької міської ради. На його думку, у позові про визначення місця проживання дітей з батьком слід відмовити.

Висновок мотивований тим, що за інформацією центру соціальної опіки польського міста, де наразі живе жінка з дітьми, вона належним чином виконує свої батьківські обов`язки, намагається забезпечити дітям найкращі умови проживання, організовує дозвілля, контактує з сімейним лікарем, діти ходять до школи та дитячого садка.

«З огляду на те, що малолітні діти сторін доглянуті, мають хороші умови для проживання і відвідують освітні заклади у Республіці Польща, покращився їх емоційний стан, колегія суддів вважає, що при вирішенні спору суд першої інстанції врахував якнайкращі інтереси дітей, дотримався балансу між інтересами дітей і правами батьків на виховання дітей», – констатував апеляційний суд.

Хмельницький апеляційний суд зауважив, що батько не позбавлений можливості забезпечувати дітей матеріально, брати участь у їх вихованні, спілкуванні з ними. Якщо ж йому чинитимуть перешкоди у цьому, він може вирішити спір у встановленому законом порядку.

На думку апеляційного суду, місцевий суд ухвалив законне рішення і підстав для його скасування немає. Апеляційну скаргу Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення.
casetext2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *