Виграли справу у суді щодо надання клієнту додаткового строку на прийняття спадщини!

Номер справи: 334/5539/22

Посилання на судове рішення в реєстрі: 109859665

✨ Адвокатське бюро “ЮРКОНСАЛТ” з радістю оголошує, що воно успішно виграло справу у суді щодо надання клієнту додаткового строку на прийняття спадщини! ✨ Рішення було ухвалено Ленінським районним судом м. Запоріжжя. 👩‍⚖️🏛️

В справі стосувалася ОСОБА_3, яка після смерті свого батька, ОСОБА_4, стала його єдиним спадкоємцем. Проте через зміст законодавства, який обмежує строк для прийняття спадщини шістьма місяцями, ОСОБА_3 не змогла заявити про прийняття спадщини вчасно через обставини, пов’язані зі введенням воєнного стану та військовою агресією. ☹️📅

У розгляді справи, суд визнав, що ОСОБА_3 мала поважні причини пропустити строк для прийняття спадщини. Вона була змушена перебувати за кордоном через загрозу для свого життя і здоров’я через військові дії. Такі обставини були визнані судом достатніми для встановлення додаткового строки для прийняття спадщини. 🏆⏰

Таким чином, суд задовольнив позов ОСОБА_3 і встановив для неї додатковий строк тривалістю в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька. 🗒️📝

👉👩‍⚖️ Адвокатське бюро “ЮРКОНСАЛТ” прагне захищати права та інтереси своїх клієнтів і допомагати їм у складних юридичних ситуаціях. Якщо вам потрібна допомога адвоката, не соромтеся звернутися до нас. 📞🔒

Ми раді бути частиною вашої перемоги! 💪🎉

#юридичнапідтримка #захистправ #адвокат #спадщина
#адвокат #юрист #юрконсалт #консультація #підписка #ukraine #рек

Переглянути повний текст рішення суду:

Дата документу 20.03.2023

Справа № 334/5539/22

Провадження № 2/334/460/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2023 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Філіпової І. М.,

за участю секретаря Шайхайдарова Д. В.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Кіпа О. В. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Запорізької міської ради, третя особа приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Мельник Олена Геннадіївна про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В :

25.11.2022 року позивач звернувся до Ленінського районного суду м. Запоріжжя з позовом до Запорізької міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Позовна заява обґрунтована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача, ОСОБА_3 . Єдиним спадкоємцем після його смерті є позивачка, як дочка померлого. Після смерті батька відкрилася спадщина на 1/3 частину квартири за адресою: АДРЕСА_1 .

21.02.2022 року позивач виїхала до Італії та була вимушена залишатися там у зв`язку з воєнною агресією російської федерації та введенням воєнного стану. Позивач планувала повернутися у березні 2022 року на територію України, проте з метою особистої безпеки вона вирішила тимчасово залишитися в Італії. 03.06.2022 року позивач намагалася повернутися на територію України на автомобілі, проте не змогла перетнути кордон через проблеми з документами. Лише 16.09.2022 року позивач змогла повернутися на територію України та звернутися з заявою про прийняття спадщини. Проте приватним нотаріусом Мельник О. Г. 20.09.2022 року було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій у зв`язку з пропуском строку для подання заяви про прийняття спадщини.

У зв`язку з цим, позивач просить їй визначити додатковий строк для прийняття спадщини терміном в три місяці після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила задовольнити.

Представник відповідача зазначила, що доказів, які б суперечили обставинам викладеним у позовній заяві не встановлено, просить розглянути спір у відповідності до діючого законодавства.

Третя особа у судове засідання не з`явилася, 30.01.2023 від приватного нотаріуса Мельник О. Г. надійшло повідомлення про неможливість бути присутньою у судовому засіданні, просить прийняти рішення на розсуд суду.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд прийшов до наступних висновків.

Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьком є ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_1 .

12.11.2021 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , помер, актовий запис №1313

Згідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 розлучилися 15.06.2006 року, актовий запис №229.

Відповідно копії спадкової справи №43/2022 від 16.09.2022 року, ОСОБА_3 звернулася до приватного нотаріуса Мельник О. Г. з заявою про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3

20.09.2022 року приватним нотаріусом Мельник О. Г. було винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки ОСОБА_3 звернулася з пропуском строку для прийняття спадщини, факт прийняття спадщини не підтвердила (відсутня реєстрація за однією адресою з померлим).

Відповідно ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини.

Відповідно до правової позиції висловленої у постанова КЦС ВС від 25.01.2023 року у справі № 676/47/21, пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) суперечить статтям 1270, 1272 ЦК України, а тому не підлягає застосуванню.

Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.

Згідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).

За позовом спадкодавця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Таким чином, законом передбачено, що підставою для визначення додаткового строку для прийняття спадщини є наявність поважної причини його пропуску.

За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини(статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).

Таким чином, право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов`язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Згідно копії закордонного паспорту позивача 21.02.2022 року вона прибула до Італії, 03.06.2022 року вона перебувала на кордоні з Угорщиною (пункт пропуску Берегшурань), проте кордон з Україною перетнути не змогла. Враховуючи запроваджений в Україні 24.02.2022 року воєнний стан, обґрунтовану загрозу для життя та здоров`я позивачки через військові дії, вона мала поважні причини не повертатися на територію України.

Дослідивши докази у справи, суд прийшов до висновку про наявність поважним причин пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини, тому суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.12, 13, 81, 259, 263, 264, 265 ЦПК України,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_3 до Запорізької міської ради, третя особа приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Мельник Олена Геннадіївна про визначення додаткового строку для прийняття спадщини – задовольнити.

Визначити ОСОБА_3 додатковий строк тривалістю в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відрилася після смерті її батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Апеляційна скарга може бути подана до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Інформація про учасників справи відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України:

Позивач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .

Відповідач: Запорізька міська рада, код ЄДРПОУ04053915, юридична адреса: м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206;

Третя особа: приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Мельник Олена Геннадіївна, адреса: м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 68а, прим. 36.

Суддя: Філіпова І. М.

2 thoughts on “Виграли справу у суді щодо надання клієнту додаткового строку на прийняття спадщини!

  1. Сашкo97 says:

    Отзыв от клиента Сашко97:

    “Я очень благодарен адвокатскому бюро “ЮРКОНСАЛТ” за их профессионализм и помощь в моей юридической ситуации. Благодаря их усилиям и опыту, мне удалось получить дополнительный срок на принятие наследства. Я был в затруднительном положении, именно из-за военных действий, и суд признал это достаточным основанием для установления дополнительного срока. Спасибо, адвокат Геннадий Працевитий, за вашу поддержку и защиту моих прав! Я счастлив, что выбрал ваше бюро и рекомендую его всем, кто нуждается в профессиональной юридической поддержке.”

    • ЮРКОНСАЛТ says:

      Дуже вдячні за ваш відгук Сашкo97! Нам надзвичайно приємно чути, що ви задоволені нашим сервісом. Ваша думка має велике значення для нас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *