Через суд встановили факт сімейних відносин між чоловіком та дружиною!

Номер справи: 318/867/21

Посилання на судове рішення в реєстрі: 100727727

🔍 Адвокатське бюро “ЮРКОНСАЛТ” отримало перемогу у суді у справі, що підтверджує факт сімейних відносин між чоловіком та дружиною. Суд визнав, що між позивачем та відповідачем було укладено шлюб 08.09.1978 року, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу. Також встановлено факт смерті чоловіка відповідача і його родичі відповідно підтвердили це свідоцтвом про смерть. Оскільки клієнт прийняв спадщину фактом постійного проживання з чоловіком, суд зобов’язав задовольнити вимоги клієнта і встановив факт, що вона є дружиною померлого.

💼 Компанія “ЮРКОНСАЛТ” має досвід виграшу багатьох подібних справ і готова надати свої послуги клієнтам, які знаходяться у потребі встановлення фактів сімейних відносин через судовий процес. Нашим клієнтам досить укласти договір на надання юридичних послуг.

#юридичніпослуги #сімейнісправи #суд #легалізація

Переглянути повний текст рішення суду:

Справа № 318/867/21 Номер провадження №2-о/318/24/2021

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

“11” жовтня 2021 р.м. Кам`янка-Дніпровська

Кам`янсько- Дніпровський районний суд Запорізької області у складі: судді Васильченко В.В., секретар Борисенко П.В.

розглянувши цивільнусправу зазаявою ОСОБА_1 ,заінтересована особа:Кам`янськоДніпровська міськарада Кам`янськоДніпровськогорайону Запорізькоїобласті провстановлення фактуродинних відносин,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернуласьдо судуз вищезазначеноюзаявою,в якійзазначила,що 08.09.1978р.між ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_1та ОСОБА_3було укладеношлюб,що підтверджуєтьсясвідоцтвом проукладення шлюбуНОМЕР_1 .Після укладенняшлюбу ОСОБА_3змінила прізвищена ОСОБА_4 .ІНФОРМАЦІЯ_2помер чоловікЗаявника,ОСОБА_2 ,який намомент смертіперебував ушлюбі зОСОБА_1 ,що підтверджуєтьсясвідоцтвом просмерть від09.08.2010р.серія НОМЕР_2 .Після смертіОСОБА_2у відповідностідо ст.1220ЦК Українивідкрилася спадщина,яку ОСОБА_2автоматично прийнятав порядкуч.3ст.1268ЦК України,оскільки проживалаз чоловікомза однієюадресою.Спадщина,після померлогоОСОБА_2складалась знаступного майна:будинок,що знаходитьсяза адресою:АДРЕСА_1 .30.11.2012 р. рішенням Кам`янсько – Дніпровського районного суду Запорізької області по цивільній справі № 0811/3716/2012 було встановлено факт, що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , (спільна донька заявниці та померлого) є донькою померлого ОСОБА_2 . Не зважаючи на те, що заявник ОСОБА_1 після смерті свого чоловіка прийняла спадщину фактом постійного проживання за адресою АДРЕСА_1 , в 2021 р. для отримання правовстановлюючих документів вона вирішила звернутись з заявою про відкриття спадщини до приватного нотаріуса проте, їй було відмовлено у відкритті спадкової справи, та відповідно не було видано постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії через те, що відповідно до наданих документів, а саме в свідоцтві про смерть від 09.08.2010 р. серія НОМЕР_2 вказано прізвище померлого ОСОБА_2 як ОСОБА_2 , не як в свідоцтві про шлюб від 08.09.1978 р. НОМЕР_1 , в зв`язку з чим нотаріус не може встановити спорідненість через наявність відмінностей в написанні фамілій в свідоцтві про смерть та в свідоцтві про шлюб через не вірний переклад прізвищ з російської на українську мову при оформленні документів.

Така помилка в фамілії перешкоджає безпосередньому праву ОСОБА_1 як спадкоємця за законом на реалізацію свого права щодо правовстановлюючих документів на отримання спадщини.

Ухвалою суду від 06.05.2021 р. відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд.

В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явилась, про час та місце слухання справи була повідомлена завчасно.

Представник заявника ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи був повідомлений завчасно.

В судовезасідання відпредставниказаінтересованої особи Кам`янсько-Дніпровської міськоїоб`єднаної територіальноїгромади до суду надійшла заява про розгляд справи без їх участі, проти задоволення заяви не заперечують.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України в судовому порядку встановлюються факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо не визначено іншого порядку їх встановлення.

Судом встановлено, що 08.09.1978 р. між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 було укладено шлюб, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 (а.с. 15).

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер чоловік Заявника, ОСОБА_2 , який на момент смерті перебував у шлюбі з ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть від 09.08.2010 р. серія НОМЕР_2 (а.с. 16).

Після смерті чоловіка заявник ОСОБА_1 прийняла спадщину фактом постійного проживання з чоловіком, за адресою: АДРЕСА_1 , в 2021 р. для отримання правовстановлюючих документів вона звернулась з заявою про відкриття спадщини до приватного нотаріуса проте, їй було відмовлено у відкритті спадкової справи, у зв`язку з неможливість нотаріусом встановити спорідненість через наявність відмінностей в написанні прізвища і не вірний переклад прізвищ в написанні з російської на українську мову при оформленні документів, а саме: в свідоцтві про смерть від 09.08.2010 р. серія НОМЕР_2 вказано прізвище померлого ОСОБА_2 а в свідоцтві про шлюб від 08.09.1978 р. НОМЕР_1 як ОСОБА_2 ..

Відповідно доПостанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року „Просудову практику у справах про спадкування”, якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення факту прийняття спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004 року тощо.

У п.3.3 розділу 1 Методичних рекомендацій щодо вчинення нотаріальних дій, пов`язаних з вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтва про право власності на частку у спільному майні від 29.01.2009 року, вказувалось, що доказом вступу в управління чи володіння спадковим майном можуть бути: довідка житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу, виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів чи відповідної місцевої державної адміністрації про те, що спадкоємець безпосередньо перед смертю спадкодавця проживав разом з ним, або про те, що спадкоємцем було взято майно спадкодавця; довідка державної податкової служби, страховика чи іншого органу про те, що спадкоємцем після відкриття спадщини сплачувались податки або страхові платежі по обов`язковому страхуванню, квитанція про сплату податку, страхового платежу; копія рішення суду, що, набрало законної сили, про встановлення факту своєчасного прийняття спадщини; запис у паспорті спадкоємця або в будинковій книзі, який свідчить про те, що спадкоємець був постійно прописаний в спадковому будинку (квартирі) в період шести місяців після смерті спадкодавця, та інші документи, що підтверджують факт вступу спадкоємця в управління чи володіння спадковим майном.

Згідно п.16 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.05.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» заява про встановлення факту прийняття спадщини та місця її відкриття може бути розглянута судом у порядку окремого провадження, якщо орган, який вчиняє нотаріальні дії, не вправі видати заявникові свідоцтво про право на спадщину через відсутність або недостатність документів, що необхідні для підтвердження в нотаріальному порядку факту вступу в управління або володіння спадковим майном. У тому ж разі, коли всі необхідні документи були, але у видачі свідоцтва про право на спадщину відмовлено, заінтересована особа може звернутись до суду не з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, а зі скаргою на відмову вчинити нотаріальну дію (ст.285 ЦПК).

Відповідно до п.5 ч.2ст.293 ЦПК України, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються у порядку окремого провадження.

Згідно із ч.3ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Відповідно до ч.1 ст. 316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Дослідивши письмові документи, та проаналізувавши всі обставини справи, суд дійшов висновку про те, що факт родинних відносин, про який зазначає заявник доводиться копіями свідоцтва про шлюб та свідоцтва про смерть, та є достатніми для підтвердження юридичного факту, про який клопоче заявник, а тому вимоги заявника є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст.2,3,4,12,13,19,89,258,259,263-265,293,315 ЦПК України, суд, –

УХВАЛИВ :

ЗаявуОСОБА_1 , заінтересована особа: Кам`янськоДніпровська міська рада Кам`янськоДніпровського району Запорізької області про встановлення факту родинних відносин ? задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 є дружиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2 від 09.08.2010 р.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Повне найменування сторін:

ЗаявникОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Місце реєстрації: АДРЕСА_2 .

Представник заявника: Працевитий Геннадій Олександрович, місцезнаходження: 69035, м. Запоріжжя, вул. Лермонтова, 4 оф.18.

Заінтересована особа – Кам`янсько- Дніпровська міська об`єднана територіальна громада, місцезнаходження: 71304, Запорізька область, Василівський р-н, м. Кам`янка-Дніпровська, вул. Каховська,98.

Суддя В.В. Васильченко

2 thoughts on “Через суд встановили факт сімейних відносин між чоловіком та дружиною!

  1. Софія says:

    Я хочу поділитися своїм позитивним відгуком про адвокатське бюро “ЮРКОНСАЛТ”. Вони допомогли мені виграти справу, пов’язану з встановленням фактів сімейних відносин через судовий процес. Суд визнав, що я є дружиною померлого чоловіка, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу. Це дуже важливе для мене рішення, і я надзвичайно вдячна “ЮРКОНСАЛТ” за їх професіоналізм і ефективну роботу. Їхні адвокати – Геннадій Працевитий, Денис Димитрашко, Валерія Скользнева – дійсно знають свою справу і готові допомогти всім, хто потребує юридичної підтримки в сімейних справах. Я рекомендую “ЮРКОНСАЛТ” як надійну компанію, з якою можна покластися на розв’язання будь-якого правового питання. #юридичніпослуги #сімейнісправи #суд #легалізація

  2. Ольга says:

    Адвокатське бюро “ЮРКОНСАЛТ” доводить свою професійність та ефективність через перемогу у справі, де вдалося підтвердити сімейні відносини між подружжям. Наша команда успішно виявила докази укладення шлюбу та смерті чоловіка. Клієнт, який також отримав спадщину, був визнаний дружиною померлого. Ми готові допомогти у встановленні фактів сімейних відносин для всіх, хто цього потребує. Зверніться до нас і отримайте професійні юридичні послуги у наданні рішення вашої справи. #юридичніпослуги #сімейнісправи #суд #легалізація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *