- Хто вважається спадкоємцем?
- Як правильно вступити в спадщину. Порядок вступу в спадщину:
- Які документи потрібні для оформлення спадщини?
- Що робити, якщо термін прийняття спадщини пропущений?
- Яка обов'язкова частина в спадщині?
- Яке майно входить до складу спадщини?
- Навіщо потрібен адвокат з питань спадщини?
- Що робити, якщо померлий залишив дві волі?
- Які податки сплачуються при отриманні спадщини?
- Чи успадковуються борги?
Адвокатське бюро “ЮРКОНСАЛТ” пропонує послуги з підтримки процесу оформлення спадщини у нотаріуса в Запоріжжі. Ми проконсультуємо щодо правильного оформлення спадщини, пакету документів, необхідних для оформлення спадщини, і термінів, на яких потрібно подати заяву на прийняття спадщини.
Ми працюємо з усіма приватними нотаріусами Запоріжжя, а також з державними нотаріальними конторами та нотаріальним архівом Запоріжжя.
У разі виникнення проблем наші юристи допоможуть відновити необхідні документи для прийняття спадщини, або оформити спадщину в судовому порядку. Участь клієнта в процесі мінімальна.
Ви укладаєте договір з адвокатською конторою – ми захищаємо ваші інтереси.
Хто вважається спадкоємцем?
Спадкоємцем може бути особа, якій майнові права та обов’язки померлого були передані відповідно до закону або волі. Спадкоємцем може бути як за законом, так і за волею. Успадковувати за законом можна в порядку черги, що передбачено нормами Цивільного кодексу України. Так, спадкоємцями першого етапу є найближчі родичі: діти померлого, подружжя, батьки. У тому випадку, коли спадкодавець вказує в заповіті близьких родичів, необхідно чітко прописати ПОВНЕ ІМ’Я, так як прізвища і ініціали родичів часто можуть бути однаковими. Спадкоємцями другого ступеня є брати і сестри спадкоємця, дідусь і бабуся як з боку батька, так і з боку матері. Спадкоємцями третьої стадії є дядько і тітка спадкодавця. Четвертий етап передбачає тих людей, які проживали з спадкодавцем з однією сім’єю не менше п’яти років на момент відкриття спадщини. Інші родичі спадкодавців до шостого ступеня спорідненості та особи, яких підтримує спадкодавець, мають право бути спадкоємцем п’ятого ступеня. Особи, які перебувають на утриманні, є неповнолітньою або непрацездатною особою, яка не була членом сім’ї спадкодавця, але не менше п’яти років отримувала від нього матеріальну допомогу, яка була його єдиним джерелом існування.
Як правильно вступити в спадщину. Порядок вступу в спадщину:
Після смерті спадкодавця кожен, хто претендує на частку майна, повинен не пізніше шести місяців звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Це відбувається, якщо померлий не залишив заповіту. По-перше, слід прийняти спадщину. Для цього необхідно звернутися до нотаріуса для оформлення заяви.
Для вступу в спадщину необхідно протягом 6 місяців звернутися до нотаріуса!
По-друге, необхідно зібрати пакет документів і довідок про те, що нотаріусу потрібно буде відкрити спадкову справу. Також важливою дією на даному етапі є підтвердження сімейних зв’язків спадкоємця з покійним. Підтвердити цей факт можна, надавши нотаріусу такі документи, як свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження (оригінали та копії). По-третє, необхідні правовстановлюючі документи на нерухомість.
Які документи потрібні для оформлення спадщини?
Необхідні документи для подачі заяви про прийняття спадщини:
- Заповіт (якщо спадкоємець має його в разі успадкування за заповітом);
- Свідоцтво про шлюб (при необхідності);
- Свідоцтво про розірвання шлюбу;
- Свідоцтво про народження;
- Паспорт спадкоємця (оригінал);
- Свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал + копія);
- Свідоцтво про зміну імені;
- Ідентифікаційний код (+ копії)
- Довідка з ЖЕКу про те, де перебувала на обліку померла особа;
- Правовстановлюючі документи на квартиру, будинок.
Додаткові документи також можуть бути надані в залежності від ситуації. До них відносяться:
- Виписка з домашньої книги;
- відмова інших спадкоємців від своєї частки у заповіті;
- Документи на рухомий (паспорт на автомобіль) і нерухомість (кадастровий план земельної ділянки);
Що робити, якщо термін прийняття спадщини пропущений?
У житті можуть відбуватися різні ситуації, і ніхто не застрахований від пропуску терміну прийняття спадщини. Якщо спадкоємець все-таки не прийняв спадщину в встановлений законом шестимісячний термін, то цей термін можна відновити, звернувшись до адвоката. Як правило, клієнти із Запоріжжя звертаються до нас, щоб допомогти відновити період прийняття спадщини. Для цього потрібно подати позовну заяву до суду, щоб надати додатковий термін для прийняття спадщини або встановити юридичні факти, які будуть свідчити про фактичне прийняття спадщини в порядку, встановленому законом. Також варто пам’ятати, що прийняти окрему бажану частину від спадщини неможливо, а тільки повністю. Залежно від спадкового майна вартість нотаріальних послуг в Запоріжжі може варіюватися від 3000 до 5000 грн. Якщо ви пропустили шестимісячний термін прийняття спадщини, можна звернутися до адвоката і вирішити це питання «під ключ», подавши позовну заяву до суду. Вартість буде залежати від складності самого корпусу і буде визначатися індивідуально для кожного клієнта. Послуги адвоката в Запоріжжі включають консультування клієнта, складання та подачу позовної заяви до суду, участь у судовому засіданні, отримання рішення у справі та реєстрацію права власності на підставі рішення суду.
Яка обов’язкова частина в спадщині?
Неповнолітні, неповнолітні, дорослі діти спадкодавця, вдова-інвалід (вдівець) і батьки-інваліди успадковують, незалежно від змісту заповіту, половину частини, яка належала б кожному з них у разі успадкування за законом (обов’язкова частина). Неповнолітніми є діти віком до 14 років. Неповнолітнім не виповнилося 18 років. Інваліди – чоловіки після 60 років, жінки старше 55 років, інваліди першої, другої, третьої груп. Але незважаючи на це, розмір частини спадкоємця може бути зменшений судом, якщо буде встановлено, що між спадкодавцем і спадкоємцем не було дуже хороших відносин, або не було ніякого спілкування протягом життя померлого.
Яке майно входить до складу спадщини?
Спадкове майно включає в себе все майно померлого, включаючи нерухомість, транспорт, готівку на банківських рахунках, депозити, предмети побуту і т.д. Також варто розуміти, що борги також успадковуються, але в межах вартості прийнятої спадщини.
Навіщо потрібен адвокат з питань спадщини?
У зв’язку з різними сімейними обставинами, такими як сварки, народження онуків, смерть близьких родичів, кілька заповітів могли бути складені померлим спадкодавцем ще за життя. У таких випадках в Запоріжжі люди звертаються до юриста за порадою з цього питання і його вирішення.
Що робити, якщо померлий залишив дві волі?
Для цього необхідно розглянути цю ситуацію на прикладі. Припустимо, у вас є дідусь, який за життя склав заповіт для онука від своєї першої дочки. Пізніше, коли народилася його внучка від другої дочки, він вирішив, що майно все одно піде до неї і зробив ще одну волю, забувши при цьому, що для онука вже є воля. Тому виникає питання, що робити в такій ситуації. Дійсним є заповіт, який був складений останнім. Але що робити, якщо внучка померлого дідуся раптом поїхала жити в іншу країну і не хоче приймати спадщину, то хто її отримає? При цьому спадщина переходить не до брата, на якого була складена перша воля, а до матері, яка є спадкоємицею першого ордена.
Які податки сплачуються при отриманні спадщини?
З 2017 року спадкоємці першого і другого ступеня споріднення звільняються від сплати податків. Для всіх інших спадкоємців податок складе 5% + 1,5%. Для нерезидентів сума вже зовсім інша – 19,5%. Слід також зазначити, що крім податків, є ще й сума для оплати послуг нотаріуса в Запоріжжі і, при необхідності, адвоката. Ви повинні вирішити, чиї послуги повинні бути використані для швидкого та ефективного вирішення вашої проблеми.
Чи успадковуються борги?
Як правило, крім спадщини від померлого, залишаються борги. Багато спадкоємців відмовляються успадковувати через те, що борги іноді перевищують суму спадкового майна. У тому випадку, якщо спадкоємець все-таки вирішив взяти на себе зобов’язання по виплаті боргів, то все не так страшно, як може здатися на перший погляд. Звернувшись до адвоката в Запоріжжі, спадкоємцю буде простіше розібратися в цьому питанні. Наприклад, після смерті спадкодавця в банку залишився кредит. Перше, що потрібно зробити, це письмово повідомити банк про смерть позичальника. Це необхідно зробити для того, щоб банк припинив нарахування відсотків з дня смерті позичальника. Після смерті позичальника, який повинен сплатити кредит, дізнається протягом шести місяців, поки триває процес прийняття спадщини. Після того, як спадкоємець прийняв спадщину, важливо негайно врегулювати відносини з Банком і узгодити графік погашення кредиту. У разі смерті чоловіка відразу стає зрозуміло, що дружина буде зобов’язана погасити кредит померлого чоловіка, оскільки вона є спадкоємцем першого за законом порядку. Але що робити, якщо подружжя давно не прожили разом, але їх офіційного розірвання шлюбу не відбулося? В цьому випадку необхідно буде довести в суді той факт, що подружжя довгий час не підтримувало відносини. В цьому випадку може виникнути безліч питань і труднощів, з якими легко допоможе впоратися адвокат по спадкових справах в Запоріжжі.
Олександра –
Доброго дня. У мене виникла складна ситуація з оформленням спадщини. Мій батько помер, залишившись без заповіту, і тепер ми зіткнулися з нерозумінням, хто є законними спадкоємцями, та які документи потрібні для оформлення спадщини у нотаріуса. Чи можете ви надати консультацію та допомогти в усіх необхідних юридичних процедурах? Дякую.
ЮРКОНСАЛТ –
Доброго дня! Ми розуміємо вашу ситуацію і готові надати вам консультацію щодо оформлення спадщини. Наші юристи можуть допомогти розібратися в питаннях законних спадкоємців та оформленні всіх необхідних документів для нотаріуса. Будь ласка, зв’яжіться з нами через телеграм або вайбер чат для детальної консультації, або завітайте до нашого офісу, щоб отримати особисту допомогу. Дякуємо!
Светлана –
Здравствуйте, интересует услуга оформления наследства с помощью адвоката. Подскажите, пожалуйста, стоимость ваших услуг?
ЮРКОНСАЛТ –
Добрий день! Для уточнення деталей по даному питанню, будь ласка, зателефонуйте нам або зв’яжіться з нами в чаті.
Тимофій_Львович –
Щиро дякую за допомогу у оформленні спадщини! Весь процес пройшов без проблем та мінімумом мого особистого часу. Ваші юристи – справжні професіонали. Рекомендую всім, хто шукає надійних спеціалістів у цій сфері.
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо за Ваш позитивний відгук та рекомендації; раді, що наші юристи змогли Вам допомогти!
Марія_Львів’янка –
Доброго дня, підкажіть, чи надається така послуга у місті Львів? Дуже дякую заздалегідь.
ЮРКОНСАЛТ –
Доброго дня, ми надаємо послуги по всій території України, зокрема у Львові, тому зверніться до нас для аналізу вашої ситуації, зателефонувавши або написавши в чат.
Сергій_Вінничанин –
Чи надаються ваші послуги допомоги адвоката щодо оформлення спадщини у місті Вінниця?
ЮРКОНСАЛТ –
Так, ми надаємо послуги допомоги адвоката щодо оформлення спадщини по всій території України; для визначення вартості, будь ласка, зателефонуйте нам або напишіть у чат для детального аналізу вашої ситуації.
Олексій В. –
Щиро вдячний адвокату Георгію за допомогу в оформленні спадщини. Його професіоналізм і компетентність значно полегшили цей складний процес. Рекомендую!
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо, ми раді були допомогти вам!
Ірина_Спадок123 –
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як можна правильно оформити спадщину у нотаріуса, і які документи для цього потрібні? Чи надаєте Ви свої послуги в смт Комишани? Дякую.
Маркіян Орестович. –
Дякуємо адвокатському бюро ЮРКОНСАЛТ за кваліфіковану допомогу в оформленні спадщини у нотаріуса в Запоріжжі. Поради та супровід були надзвичайно корисні. Безумовно рекомендуємо!