Процедура усиновлення дитини в Україні досить складна, оскільки вирішується подальша доля дитини.
При цьому усиновлення можуть бути як громадянами України, так і іноземними громадянами, від яких сама процедура усиновлення може істотно відрізнятися.
Ще однією особливістю може бути усиновлення дитини в рамках вже створеної сім’ї, коли чоловік або дружина усиновлює власну дитину іншого з подружжя – дитина потім отримує по батькові і прізвище вітчима, наприклад, а вітчим прирівнюється до власного батька, або мачуха з матір’ю.
Ще один вид усиновлення – усиновлення дитини з притулку, коли дитина є повноцінним сиротою, а рішення про його усиновлення повністю приймається державою.
В обох випадках усиновлення здійснюється за рішенням суду, тому необхідна допомога адвоката в цьому питанні.
Хто може бути прийомним батьком в Україні?
Усиновлювачем може бути: – доросла дієздатна особа, яка досягла 21-річного віку; особи, які не менше ніж на 15 років старші за усиновлену дитину; – Подружжя, одне з подружжя за згодою другого, особи, які не перебувають у шлюбі.
Яка процедура усиновлення в Україні?
Перш за все, необхідно звернутися в Службу у справах дітей і подати заяву на усиновлення дитини.
Протягом 10 днів, після подання заяви про усиновлення дитини (з повним пакетом документів), Служба у справах дітей складає Акт про обстеження умов життя майбутніх усиновлювачів, розглядає питання про можливість усиновлення дитини та готує відповідний висновок.
Якщо такий висновок позитивний, то претендентам присвоюється звання кандидатів для усиновлювачів, а дані про них вносяться в спеціальний реєстр.
Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до Служби у справах дітей за місцем проживання дитини із заявою про бажання усиновити. У заяві зазначаються: ПІБ, місце проживання кандидата в усиновлювачі, а також ПІБ, вік і місце проживання дитини.
Керівник дитячого закладу надає необхідний пакет документів. Служба у справах дітей за місцем проживання дитини після звернення готує висновки для кандидатів на усиновлення щодо доцільності усиновлення та відповідальності за інтереси дитини для подання до суду (10 днів). Фактичне усиновлення дитини в Україні відбувається на підставі рішення суду.
Також усиновлювач зобов’язаний особисто забрати дитину з місця проживання, пред’явивши копії судового рішення про усиновлення в присутності представника Служби у справах дітей.
Хто не може усиновити дитину?
Усиновлювачами не можуть бути такі категорії осіб: – особи без громадянства; – особи, які не підтримують інтереси дитини; – особи, які зловживають алкоголем або вживають наркотики; – особи, які обмежені в дієздатності або недієздатні;
Особи, позбавлені батьківських прав (якщо ці права не були поновлені); – особи, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього пошуку; особи, які перебувають на обліку в психіатричній лікарні або наркологічному диспансері;
У якому віці можна усиновити дитину?
Ви можете усиновити дитину у віці від 2 місяців до 18 років. У виняткових випадках можна усиновити дорослого.
Скільки коштує процедура усиновлення у 2019 році?
В Україні процедура усиновлення дитини безкоштовна, а єдиною витратою є судовий збір, який становить 352,40 грн.
Які документи потрібні для подачі заяви на усиновлення?
До заяви подаються такі документи: – копія паспорта або іншого документа, що підтверджує особу; – довідка про заробітну плату за останні 6 місяців, або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, завірена органами ДФС; – копія свідоцтва про шлюб; – довідка про стан здоров’я кожного абітурієнта; – нотаріально завірений письмовий договір другого з подружжя на усиновлення дитини в разі усиновлення дитини одним з подружжя; – копія документа, що підтверджує право власності або користування житлом. Термін дії вищевказаних документів становить 1 рік.
Ирина –
Как быстро после подачи заявления на усыновление и предоставления всех необходимых документов можно ожидать получения решения суда, учитывая все этапы процедуры?
ЮРКОНСАЛТ –
Швидкість розгляду заяви на усиновлення залежить від багатьох факторів, тому радимо написати нам в чат для детальнішої консультації.
Богдан Геннадійович –
Дякую Адвокатському бюро “Юрконсалт” за професійну допомогу в усиновленні.
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо, Богдане Геннадійовичу! Раді були допомогти вам.
Петро –
Шановний адвокате, прошу Вашої допомоги у питанні усиновлення. Ми з дружиною знаходимося на етапі підготовки документів для подання заяви на усиновлення дитини у віці 5 років. Стикнулися з проблемою зняття з обліку в Службі у справах дітей через невідповідність деяких документів. Які саме документи є обов’язковими для подання і як їх правильно підготувати? Дякую.
ЮРКОНСАЛТ –
Шановний клієнте, дякую за ваше запитання. Для подачі заяви на усиновлення обов’язковими документами є: заяви усиновлювачів, копії паспортів, шлюбне свідоцтво, довідки про доходи, медичні довідки, документи про право власності на житло тощо. Детальний перелік та вимоги можуть відрізнятися, тому радимо отримати консультацію через телеграм або вайбер чат, або особисто відвідати наш офіс для повного аналізу вашої ситуації.
ОленаФамілійка73 –
Мене звати Олена і недавно ми з моїм чоловіком звернулися по допомогу до адвоката з усиновлення. Процедура була складною, але завдяки кваліфікованій юридичній консультації і підготовці документів ми змогли отримати судове рішення про усиновлення нашої доньки. Дуже задоволені послугою!
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо, Олено, за ваш зворотний зв’язок – ми раді, що змогли допомогти вам у такій важливій справі, і вітаємо вашу родину з усиновленням доньки!
Вікторія М. –
Дякую адвокату Геннадію за професійну допомогу в процедурі усиновлення через суд.
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо, Вікторіє М., були раді допомогти вам!
ЮРКОНСАЛТ –
Напишіть в чат розкажемо
Омелян Ростиславович –
Хочу висловити велику подяку адвокатам за їх високопрофесійні послуги з усиновлення через суд. Робота була виконана на високому рівні, всі документи були підготовлені швидко та бездоганно. Рекомендую!
Володислава_Знайко✨ –
Які документи потрібні для усиновлення дитини в Україні?
Геннадій Працевитий –
Напишіть краще в чат оскільки питання складне