Адвокатське бюро “ЮРКОНСАЛТ” пропонує послуги з усунення перешкод у спілкуванні з дітьми.
Цей процес може бути вирішений за участю адвоката за допомогою медіації (дружнього врегулювання) між сторонами, або звернувшись до органів опіки, або в суді.
Наша команда юристів працює у сфері сімейного права в Запоріжжі та Запорізькій області.
Нижче ми відповімо на найпоширеніші питання на цю тему.
Що робити, якщо колишня дружина (чоловік) не дозволяє побачити дитину після розлучення?
Українське законодавство передбачає, що мати і батько мають однакові права і обов’язки по відношенню до дитини після розлучення. Такий спір можна вирішити трьома способами. Перший шлях – вирішити конфлікт поза судом шляхом переговорів і знайти мирне вирішення проблеми. Другий спосіб – це залучення органу опіки та піклування. У таких випадках орган опіки та піклування має право перевіряти умови проживання батьків дитини, ставлення до дитини та інші важливі обставини. Після такого огляду орган опіки та піклування приймає рішення, яке є обов’язковим для батьків. Батько, який ухилиться від рішення органу опіки та піклування, буде зобов’язаний відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, заподіяну з батьків, які проживають окремо від дитини. І третій спосіб передбачає вирішення проблеми в суді.
Як вирішити спір в суді?
У тому випадку, якщо всі перераховані вище способи вирішення конфлікту між батьками виявилися неефективними, наступним етапом є подача позовної заяви в суд. У цьому випадку сімейний адвокат в Запоріжжі зможе допомогти, звернувшись з позовом і подавши його в суд.
Що робити, якщо після рішення суду один з батьків все ж не дозволяє побачити дитину?
При цьому найголовніше – подумати про дитину і постаратися уникнути судових розглядів шляхом мирного вирішення спору з колишнім чоловіком. У тому випадку, якщо цього зробити не вдається, необхідно знову звернутися до органу опіки та піклування, або до суду.
З якого віку дитина сама в праві вибирати, з ким з батьків жити?
Дитина може вибирати, з ким жити від батьків з 14 років. А якщо дитині вже 10 років, то разом з батьками він може прийняти загальне рішення про своє місце проживання.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.