Заочне судове рішення про стягнення заборгованості за кредитним договором – це рішення суду, винесене за позовом банку, яке приймається судами в разі повторного неявки боржника на судові засідання.
Для Запоріжжя в середньому кожне друге рішення на користь банків приймається заочно.
Як правило, про ці рішення позичальники дізнаються після відкриття виконавчого провадження про стягнення заборгованості за таким рішенням.
Це може бути арешт рахунків, зняття частини зарплати, арешт автомобіля або інвентаризація квартири.
Адвокатське бюро «ЮРКОНСАЛТ» має позитивну практику скасування заочних рішень на користь банку в усіх судах Запоріжжя.
Геннадій Працевитий
Керівник бюро
(050) 101-8228
БІОГРАФІЯ:
Закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого.
2005-2011 - робота в судовій системі.
2011-2014 - робота в юридичному відділі одного з найбільших банків України з іноземним капіталом.
2014 р. - приватна юридична практика у сфері захисту прав позичальників. Один з організаторів громадського руху "Кредитний Майдан Запоріжжя".
2017 р. - отримання свідоцтва на заняття адвокатською діяльністю.
На сьогодні - керівник адвокатського бюро "ЮРКОНСАЛТ"
За яких умов суд виносить заочне рішення?
Відповідно до Цивільного процесуального кодексу України суд виносить заочне рішення на таких умовах:
- відповідач знову не з’явився на судове засідання
- Відповідач був належним чином повідомлений про слухання.
- відповідач не подав заперечення або відповідь на позов
- позивач не заперечує проти розгляду справи заочно
Що робити після винесення судом заочного рішення?
Отже, ви дізналися, що було рішення суду за замовчуванням. Джерелом такої інформації може бути лист від виконавчої служби, або інформація, отримана від представника банку. Крім того, рішення за замовчуванням може просто прийти поштою.
Якщо ви дізналися про рішення заочно, але не отримали його, радимо звернутися до адвоката або адвоката, щоб він міг ознайомитися з текстом рішення за замовчуванням в реєстрі судових рішень.
При цьому не варто відразу звертатися до суду, знайомитися з текстом рішення і починати процедуру його оскарження. Іноді краще відкласти процес оскарження заочного рішення суду, і дозволити банку провести свої технічні процедури, щоб скасувати їх всі однією процесуальною дією, що значно демотивує банкірів і дає позитивні козирі при переговорах про врегулювання кредиту.
Великою помилкою є такі дії позичальників, коли вони звертаються до суду, отримують рішення за замовчуванням, потім протягом тижня вивчають інформацію в мережі, шукають адвоката, при цьому не розуміючи, що термін оскарження рішення про дефолт вже зараховується.
Знайшовши адвоката, вони позбавляють його необхідного часу для якісної підготовки заяви про скасування невиконаного судового рішення, що може істотно вплинути на процес розгляду справи.
Який термін подачі заявки на скасування заочного рішення?
Відповідно до чинного Цивільного процесуального кодексу заява про скасування рішення суду про стягнення боргу подається до суду, який виніс оскаржуване рішення протягом 20 днів з дня отримання судового рішення або з моменту ознайомлення з його текстом.
У зв’язку з цим вказуємо в статті вище, що краще ознайомитися з рішенням суду в реєстрі судових рішень, щоб термін оскарження рішення за замовчуванням не почав рахуватися.
Закон не встановлює кінцевого терміну оскарження рішення за замовчуванням, але на практиці суди не скасовують довільно заочні рішення, які були прийняті більше року-двох тому, оскільки справу доведеться розглядати в першу чергу, що не подобається зайнятій судовій системі.
Що повинно бути зазначено в заяві про скасування заочного рішення?
У заяві про скасування заочного рішення суду необхідно вказати дві підстави:
- про поважність причин неявки в судові засідання
- докази, які не були враховані судом при прийнятті рішення, і які можуть вплинути на нього
Причини поважності неявки на судові засідання зазвичай знахотяться в матеріалах справи: це конверти з судовими повістками, які надсилалися відповідачу в рекомендованих листах, не вручалися йому і поверталися до суду. Ці конверти знаходяться в матеріалах справи, і є доказом для суду належного повідомлення відповідача про розгляд справи. Але з огляду на те, що судові повістки фактично не вручалися відповідачу, причини неявки відповідча в судові засідання є обґрунтованими.
Докази, які не були враховані судом – саме до цієї частини заяви про скасування рішення за замовчуванням слід звернути особливу увагу. Суд спочатку вирішує скасувати рішення про невиконання не на підставі неявки відповідача, а на підставі доказів, які не були враховані судом. За позовами банків такими доказами можуть бути:
- докази виплати кредиту, що не відображено при розрахунку заборгованості
- досудові вимоги, якими змінено строк виконання зобов’язань за кредитним договором
- виписка з рахунку боржника
- додаткові угоди до кредитного договору, договори застави, які не були подані банком до суду
- зустрічне врегулювання заборгованості
Чи корисне заочне рішення для позичальника?
Іноді рішення суду за замовчуванням слід розглядати як хороший інструмент для затягування судового процесу. У деяких випадках, коли клієнту необхідно затягнути судовий процес, але при цьому фінансово він не може оплатити послуги адвоката з представництва його інтересів в суді, подати зустрічні вимоги, огляди, провести експертизи і т.д., ми свідомо звертаємося до суду для винесення рішення за замовчуванням.
При цьому обов’язковим є до винесення рішення за замовчуванням дій, які обов’язково стануть підставою для його скасування в майбутньому, наприклад, це може бути невеликий платіж від поручителя за кредитом, який змінить суму боргу, або реєстрація дитини в квартирі, якщо мова йде про звернення стягнення на ні, і так далі.
Адвокат, який дотримується судової практики та правових позицій Верховного Суду у сфері банківського права, завжди знає кілька хороших способів гарантувати скасування невиконаного рішення суду.
Олександра –
Чи надаються ці послуги в Одесі?
ЮРКОНСАЛТ –
Так, ми надаємо ці послуги по всій території України, включно з Одесою, телефонуйте або пишіть нам в чат для детальної консультації.
Євген –
Дякую Геннадію за допомогу у скасуванні заочного рішення. Рекомендую!
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо, Євгене, раді були допомогти Вам!
Василь –
Я звертався до адвокатського бюро «ЮРКОНСАЛТ», коли дізнався про заочне рішення суду щодо кредитної заборгованості. Адвокат допоміг підготувати заяву на скасування. Дуже задоволений професійністю і результатом!
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо за ваш відгук, раді, що Ви задоволені нашою роботою і результатом!
Олексій Г. –
Висловлюю подяку Геннадію за професійну допомогу в скасуванні заочного рішення суду.
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо, Олексій Г., ми були раді допомогти вам!
Володимир –
Які підстави потрібно мати для скасування заочного рішення суду по кредиту і як Ви можете мені в цьому допомогти?
Златомира Федорівна –
Коли я дізналася про заочне рішення суду по кредиту, мій адвокат Георгій Петров відразу знайшов підстави для скасування рішення. Він підготував заяву, взяв участь у суді і після перегляду заочного рішення продовжив мій захист. Це дійсно допомога, яка вартує кожної копійки.
Злата-Мирославівна🌟88 –
Які підстави для скасування заочного рішення суду по кредиту?
Володимир –
Які підстави можна вказати у заяві про скасування заочного рішення суду по кредиту?