- Чи можуть вони зробити виконавчий напис на кредитній картці або онлайн-кредиті?
- Чи може приватний виконавець відкрити справу не за місцем проживання боржника?
- Чи можна скасувати виконавчий напис про кредит в суді?
- Відшкодування гонорарів адвокатів:
- Чи може виконавець заволодіти зарплатним рахунком дожа?
- Яка інформація вказана у виконавчому написі?
- Навіщо банку потрібен виконавчий напис?
- До якого суду подано позов про оскарження виконавчого напису?
- Чи можна призупинити виконавчий напис на період судового розгляду?
- Як виграти суперечку про скасування виконавчого напису?
Виконавчий напис нотаріуса – це наказ, який складається на борговому документі нотаріуса для позасудового стягнення заборгованості з боржника на користь кредитора. Виконавчий напис може передбачати зобов’язання примусово продати заставлене майно або зобов’язання стягнути кошти на користь кредитора.
По суті, виконавчий напис – це виконавчий документ, який оформляється органами виконавчої служби або приватним виконавцем.
Головною умовою виконання виконавчого напису є незаперечна сума боргу боржника перед кредитором. Як правило, кредитор і нотаріус не приділяють належної уваги визначенню не спору, так що виконавчий напис нотаріуса може бути скасований в судовому порядку.
Адвокатське бюро «ЮРКОНСАЛТ» пропонує послугу скасування виконавчого напису нотаріуса в суді. Ми працюємо в Запорізькій та Запорізькій областях. Ми маємо великий позитивний досвід у цій категорії справ.
Яка процедура вчинення виконавчого напису?
Виконавчий напис складено нотаріусом на підставі Закону України «Про нотаріат» та Постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року No 1172 «Про затвердження Переліку документів, за якими стягнення заборгованості здійснюється в безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів».
Відповідно до ст. 88 Закону України «Про нотаріат», нотаріус робить виконавчі написи, якщо надані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншу відповідальність боржника перед стягувачем.
Виконавчий напис може бути зроблений для стягнення наступних боргів:
- звернення стягнення на предмет іпотеки
- стягнення заборгованості за кредитним договором (ця норма була визнана судом незаконною), але банки і фінансові організації активно продовжують робити виконавчі написи
- стягнення заборгованості на підставі договору нотаріальної поруки
- стягнення боргів, пов’язаних з авторським правом,
- стягнення заборгованості з батьків за утримання дітей у навчальних закладах
- стягнення боргів з військовослужбовців, притягнутих до матеріальної відповідальності
- повернення об’єкта оренди
- збір орендної плати за комунальні об’єкти
- стягнення заборгованості за векселями
- стягнення заборгованості за аграрними розписками
- стягнення дивідендної заборгованості
Виконавчий напис робиться нотаріусом за умови, що документи, які були подані йому кредитором, підтверджують безперечний борг позичальника перед кредитором.
При цьому виконавчий напис не може бути зроблений, якщо з дня настання строку виконання зобов’язання пройшло не більше трьох років, а по відношенню до підприємств, організацій та установ – не більше одного року.
За даними реєстру виконавчих проваджень, кількість виконавчих написів нотаріуса в Запорізькій області за 2012-2018 роки склала понад дві тисячі. З них не більше 10% були оскаржені.
Чи можуть вони зробити виконавчий напис на кредитній картці або онлайн-кредиті?
Сьогодні кредитори і банки активно користуються прогалинами в законодавстві, які дозволяють зробити виконавчий напис на підставі договору про видачу кредиту кредитною карткою.
При цьому банк без суду отримує виконавчий документ, на підставі якого оперативно арештовується майно і рахунки боржника, знімаються гроші з його зарплати і пенсії.
Як правило, банк замовляє у свого нотаріуса виконавчий напис, а в подальшому пред’являє його на виконання своєму приватному виконавцю, який всіляко порушить права боржника.
Чи може приватний виконавець відкрити справу не за місцем проживання боржника?
Законом про виконавче провадження передбачено, що виконавче провадження може бути відкрито за місцем проживання або роботи боржника, або за місцезнаходженням його майна.
При цьому банки подають виконавчі написи по кредитах своєму «кишеньковому» приватному виконавцю, який, як правило, знаходиться в Києві і працює виключно в інтересах банку.
Для того, щоб приватний виконавець, необхідний банку для ведення справи, банк надає виконавцю довідку про нібито відкритий банківський рахунок дожа в Києві, що штучно створює підстави для прийняття виконавцем такої справи в роботу.
Юристи юридичної фірми «ЮРКОНСАЛТ» успішно оскаржують такі протиправні дії приватних виконавців і скасовують рішення про відкриття виконавчого провадження, оскільки рахунок боржника без наявності на ньому коштів не вказує на наявність майна боржника в такому банку.
Чи можна скасувати виконавчий напис про кредит в суді?
У 90% випадків банки і нотаріуси порушують закон при оформленні виконавчого напису.
Наша судова практика показує, що виконавчий напис на кредитному договорі, який був зроблений після 25.02.2017 року, може бути скасований з абсолютною впевненістю.
Головне – скласти правильну позовну заяву і подати судову практику в суд.
Відшкодування гонорарів адвокатів:
У зв’язку з великою кількістю справ, пов’язаних зі зверненням виконавчих написів, клієнти часто звертаються до нас з питанням про можливість відшкодування витрат на юридичну допомогу від банку.
Адвокатське об’єднання «Юрконсалт» є офіційно зареєстрованою юридичною особою відповідно до законодавства України, має відкритий банківський рахунок і може приймати платежі за договорами надання юридичних послуг, в тому числі від фізичних осіб.
З кожним клієнтом укладається формальний договір про надання правової допомоги, клієнт здійснює платежі за договором через банківський рахунок.
Пізніше суду надаються всі квитанції про оплату послуг адвоката, після чого суд відшкодовує витрати адвоката і судовий збір.
Таким чином, наші клієнти також отримують приємний бонус у відшкодуванні своїх витрат скасованому виконавчому напису.
Чи може виконавець заволодіти зарплатним рахунком дожа?
Після відкриття виконавчого провадження виконавець накладає арешт на всі рахунки боржника, включаючи зарплатний рахунок, пенсію або рахунок для отримання аліментів/соціальної допомоги/допомог тощо.
Арешти з рахунків боржника можуть бути зняті шляхом подання позову про скасування виконавчого напису або скасування рішення виконавця про відкриття виконавчого провадження.
Яка інформація вказана у виконавчому написі?
У виконавчому написі нотаріус повинен вказати:
- дата (рік, місяць, дата) його вчинення, посада, прізвище, ім’я, по батькові нотаріуса, який зробив виконавчий напис;
- ім’я та адреса кредитора (колектора);
- ім’я, адреса, дата і місце народження боржника, місце роботи (для громадян), номери рахунків в банківських установах (для юридичних осіб);
- період, за який призначається штраф;
- суми, що підлягають відшкодуванню, або предмети, які підлягають відшкодуванню, включаючи штрафні санкції, відсотки, якщо такі є;
- сума збору, сума державного мита, сплаченого колектором, або збір, що підлягає стягненню з боржника;
- номер, під яким зареєстрований виконавчий напис;
- дата набрання чинності виконавчим написом;
- кінцевий термін пред’явлення виконавчого напису.
Виконавчий напис викладається на кольоровій нотаріальній формі, засвідчується печаткою нотаріуса і подається з документом, що визначає обов’язок боржника.
Якщо в виконавчому написі нотаріуса відсутні обов’язкові елементи, його можна оскаржити в суді.
Навіщо банку потрібен виконавчий напис?
Ми звикли до того, що банки або кредитори, як правило, якщо у боржника є борг, подають позов до суду про стягнення заборгованості за кредитним договором. Недоліком даної процедури для кредитора є те, що розгляд справи в суді може зайняти роки, якщо позичальника захищає адвокат, який розуміє банківські спори. Під час розгляду справи кредитор по суті втрачає важелі впливу на боржника, що є неприйнятним для кредитора.
Звертаючись до нотаріуса, щоб зробити виконавчий напис, банк відразу отримує можливість заарештувати майно боржника, описати і запечатати його нерухомість, що приносить дохід. Оголосити машину в розшук і заволодіти нею. Після таких дій багато боржників зустрічають банк на півдорозі і починають вести з ним переговори на невигідних для себе умовах.
Виконавчий напис нотаріуса – це швидка можливість для кредитора стягнути борг.
При цьому поспіх виконання виконавчого напису і низька якість підготовки документів дають широкий спектр підстав для подачі позову про оскарження виконавчого напису.
До якого суду подано позов про оскарження виконавчого напису?
Для оскарження виконавчого напису необхідно підготувати і подати позов до суду.
Позовна заява про оскарження виконавчого листа подається до місцевого або господарського суду, в залежності від сторін, зазначених у позові.
Юрисдикція для місцевого суду альтернативна: позов може бути поданий за місцем знаходження відповідача, за місцем виконання виконавчого напису, або за місцезнаходженням нерухомого майна, якщо виконавчий напис складений на підставі договору іпотеки.
У Запоріжжі справи про скасування виконавчого напису розглядаються як правило районними судами міста. Якщо напис зроблений щодо юридичної особи – то позов розглядається Господарським судом Запорізької області.
Чи можна призупинити виконавчий напис на період судового розгляду?
У разі примусового виконання виконавчого напису у виконавчій службі можливий порядок зупинення виконавчого провадження.
Для цього необхідно звернутися до суду із заявою про забезпечення позову шляхом зупинення виконавчого провадження.
Виконавчі дії можуть бути припинені на підставі ухвали суду.
Як правило, суди зустрічаються з позичальниками і приймають рішення про зупинення виконавчого провадження на період розгляду справи про оскарження виконавчого напису.
Як виграти суперечку про скасування виконавчого напису?
При підготовці позову про оскарження виконавчого напису адвокат повинен розуміти, що виконавчий напис зроблений Ноатрієм на підставі пакету документів, який був наданий кредитором.
Як правило, співробітники банку не скрупульозно ставляться до підготовки документів, які подаються до нотаріуса, до їх якості.
Якщо уважно проаналізувати подані до нотаріуса документи і сам виконавчий напис, то можна виявити безліч порушень, допущених під час оформлення виконавчого напису.
Ось найпоширеніші помилки:
- нотаріусу не надано доказів вручення боржнику позову про дострокове погашення заборгованості
- повний і безперечний розрахунок заборгованості нотаріусу не поданий
- заборгованість з визначення штрафних санкцій в іноземній валюті
- до виконання виконавчого напису боржник подав кредитору письмові заяви про незгоду з боргом або нотаріально
- до виконання виконавчого напису між боржником і кредитором було порушено спір про стягнення заборгованості або про оскарження порядку її нарахування
- виконавчий напис був зроблений з пропуском строку позовної давності
- виконавчий напис не складається на підставі документа, який визначає зобов’язання або не додається до такого документа
- сума заборгованості, зазначена у виконавчому написі, відрізняється від суми, зазначеної у вимозі дострокового погашення заборгованості
Віктор Ковальчук –
Недавно зіткнувся з проблемою некоректного виконавчого напису нотаріуса. Випадково знайшов адвокатське бюро «ЮРКОНСАЛТ». Їх професіоналізм допоміг скасувати напис та повернути арештовані кошти. Дуже задоволений результатом!
ЮРКОНСАЛТ –
Дякуємо за ваш відгук, раді, що змогли вам допомогти!
Сергей Д. –
Спасибо за инфу! Надписями приватбанка занимаетесь?