Адвокатское бюро “ЮРКОНСАЛТ” в лице Центра регистрации бизнеса “ВАШЕ ДЕЛО” предлагает услугу регистрации Общества с ограниченной ответственностью (ООО, ТОВ) в Запорожье Наши специалисты в кратчайшие сроки и по лучшей цене зарегистрируют Ваш бизнес, составят устав и определят форму налогообложения.
В стоимость услуги входит:
- юридическая консультация по вопросам создания ООО и налогообложению предприятия
- проверка уникального названия ООО
- разработка устава ООО в соответствии с пожеланиями клиента
- разработка протокола сборов учредителей ООО
- подача пакета документов в органы регистрации ООО
Участие клиента в процессе минимальное.
Що необхідно для реєстрації ТОВ у Запоріжжі:
Створення Товариства з обмеженою відповідальністю є найпопулярнішою формою для ведення бізнесу у Запоріжжі та Україні.
Популярність вибору такої форми юридичної особи як ТОВ пояснюється зрозумілим, законодавчо врегульованим порядком створення, управління, реорганізації та ліквідації ТОВ.
Проведення консультації з Клієнтом, на якій представники Компанії визначають вид юридичної особи, яку передбачається створити (ТОВ або НП).
Визначити кількість засновників, яких може бути від 1 до 100.
Проговорити умови корпоративного договору, якщо такий укладатиметься для управління та контролем над діяльністю ТОВ.
Визначити розмір статутного капіталу, порядок формування.
Визначити суттєві умови статуту ТОВ. Пропрацювати кожен пункт статуту, особлива увага при цьому приділяється порядку управління (вибираються органи управління, їх повноваження), порядок вступу та виходу з ТОВ, реорганізація та ліквідація.
Провести консультацію та вибрати оптимальну форму оподаткування (загальна система або одна із груп єдиного податку). З’ясувати необхідність набуття статусу платника ПДВ. Дати рекомендації щодо ведення бухгалтерського обліку, при необхідності, оформити рахунок та ЕЦП для оптимізації даних процесів.
Збір та перевірка необхідних документів для реєстрації ТОВ. Як правило, це паспорти, коди засновників. Документи про право власності на нерухомість, за адресою якої передбачається реєстрація юридичної адреси, або відповідний договір оренди. Документи на формування статутного капіталу ТОВ (якщо статутний капітал формується майном, а чи не коштами). Документи на юридичну особу, яка бажає виступити засновником нового ТОВ.
Список необхідних документів можна побачити на вкладці .
Внесення передоплати за послуги реєстрації ТОВ згідно з вибраним пакетом послуг.
Оформлення нотаріальної довіреності на спеціаліста Компанії щодо реєстраційних дій без участі Клієнта.
Які документи потрібні для реєстрації ТОВ у Запоріжжі?
Фахівці центру реєстрації бізнесу “ВАША СПРАВА” готують пакет документів для реєстрації ТОВ, умови яких заздалегідь узгоджуються з Клієнтом.
Як правило, такими документами є:
- протокол загальних зборів засновнику
- рішення засновника про його заснування (якщо засновник один)
- статут
- наказ про призначення директора
- повідомлення для податкової про вибір оподаткування
- договір із банком на відкриття рахунку
- картки з підписами уповноважених осіб (як правило директор та бухгалтер) для банку
Після схвалення документів з боку Клієнта та їх підписання вони подаються до органів реєстрації з документами, що підтверджують оплату зборів та мит.
У разі оформлення довіреності на спеціалістів Компанії участь клієнта в органах реєстрації не потрібна.
Які документи видаються після реєстрації ТОВ у Запоріжжі?
Видача готових документів (документи видаються як у паперовому, так і в електронному вигляді:
- витяг з реєстру юридичних осіб про реєстрацію ТОВ
- друк (у разі замовлення друку)
- протокол загальних зборів засновників ТОВ
- рішення засновника про його заснування (якщо засновник один)
- статут ТОВ
- наказ про призначення директора
- повідомлення для податкової про вибір оподаткування
- договір із банком на відкриття рахунку
- картки з підписами уповноважених осіб (як правило директор та бухгалтер) для банку
Інші документи згідно з чинним законодавством України для функціонування ТОВ не потрібні.
Які документи необхідні для реєстрації ТОВ?
Для реєстрації ТОВ у Запоріжжі нашим юристам необхідно надати такі документи:
- копії паспортів та кодів платника податку (ІПН) усіх учасників та директора
- Інформація про бажану назву ТОВ
- Інформація про місцезнаходження (адреса реєстрації)
- Інформація про діяльність ТОВ (для підбору КВЕДів та складання статутних документів)
- Інформація про розмір статутного фонду товариства та частки учасників товариства в статутному фонді
Якщо засновником виступає інша юридична особа, додатково надаються:
- документи на юридичну особу (статут, документи про реєстрацію)
- протокол про намір створити нове ТОВ
- документи про наявність повноважень
Якщо засновником виступає іноземна юридична особа, додатково подаються:
- належним чином засвідчений та перекладений українською мовою документ, що підтверджує факт реєстрації іноземної юрособи у країні, де вона зареєстрована
- рішення уповноваженого органу іноземної юрособи щодо наміру створити нове ТОВ в Україні
Що таке ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю)?
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) – найпоширеніша організаційно-правова форма підприємств України.
Це пояснюється зручністю державної реєстрації таких юридичних осіб, встановленим законним порядком їх створення, реорганізації та ліквідації.
ТОВ це засноване одним або декількома особами (юрособами) суспільство, статутний капітал якого поділено на частини, розмір яких визначається статутом (ч. 1 ст. 140 Цивільного кодексу України ст. 50 Закону України №1576 “Про господарські товариства”).
Головною особливістю ТОВ є те, що його учасники (співзасновники) не відповідають за зобов’язаннями ТОВ та несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю ТОВ лише у межах вартості своїх вкладів (частин) (ч. 2 ст. 140 Цивільного кодексу України ст. 50 Закону № 1576 “Про господарські товариства”).
Таким чином, на відміну від, наприклад, не популярних товариств у додатковій відповідальністю, засновники (учасники) ТОВ не відповідають своїм особистим майном за боргами ТОВ.
Засновниками ТОВ можуть бути як фізичні та юридичні особи (ч. 1 ст. 114 Цивільного кодексу України ст. 3 Закону України № 1576 “Про господарські товариства”). При цьому кількість засновників може становити від 1 до 100 осіб.ст. 50 Закону України №1576 “Про господарські товариства”).
Водночас слід знати, що ТОВ не може мати як єдиного учасника інше господарське товариство, учасником якого є одна особа. Особа може бути учасником лише одного ТОВ, яке має одного учасника (ч. 2 ст. 141 Цивільного кодексу України).
Якщо кількість засновників перевищує 100 осіб, ТОВ зобов’язане перереєструватися в Акціонерне товариство протягом одного року, інакше воно підлягає ліквідації в судовому порядку.ч. 1 ст. 141 Цивільного кодексу України).
ТОВ в обов’язковому порядку має сформувати статутний капітал (ч. 1 ст. 144 Цивільного Кодексу України). Статут, у якому не визначено розмір та порядок формування статутного капіталу, не буде зареєстровано державним реєстратором та буде повернено для доопрацювання.
Статутний капітал ТОВ складається із вкладів його учасників. Розмір статутного капіталу дорівнює сумі вартості таких вкладів.
Законодавчих вимог до мінімального розміру статутного капіталу ТОВ немає. У зв’язку з цим, формально, статутний капітал ТОВ може становити і 1 грн., однак слід врахувати, що внески мають бути здійснені всіма засновниками. На практиці мінімальний розмір статутного фонду становить як мінімум 100 гривень. У середньому – 1000 гривень.
Вищим органом управління ТОВ є загальні збори учасників (ст. 58 Закону України №1576 “Про господарські товариства”, ч. 1 ст. 145 Цивільного кодексу України).
ТОВ, яке було створено одним засновником, має найвищий орган – загальні збори засновників, при цьому всі рішення одного засновника цього товариства приймаються одноосібно у порядку, передбаченому статутом.
Виконавчий орган ТОВ може бути колегіальним (дирекція) чи одноосібним (директор). Дирекцію очолює генеральний директор. Дирекція (директор) вирішує всі питання діяльності ТОВ, за винятком тих, що входять до виняткової компетенції загальних зборів учасників. Перелік таких питань зазначено у ст. 59 Закону України №1576 “Про господарські товариства”, ч. 4 ст. 145 Цивільного кодексу України, а також визначається у статуті ТОВ. Дирекція (директор) підзвітна загальним зборам учасників та організує виконання їх рішень (ст. 62 Закону України № 1576 “Про господарські товариства”, ч. 2 ст. 145 Цивільного кодексу України).
Який закон регулює створення ТОВ?
Реєстрація ТОВ регулюється нормами наступного законодавства України:
- Цивільний кодекс України
- Закон України ” Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”
- Закон України ” Про господарські товариства”
- Закон України ” Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”
Як підібрати назву для ТОВ?
- Для реєстрації ТОВ як та іншої юридичної особи необхідно придумати назву, при цьому сама назва має бути унікальною та неповторною.
- Назва підприємства має бути українською мовою
- Якщо назву, яку Ви хочете присвоїти своїй фірмі вже зареєстровано в реєстрі, потрібно підібрати наближену назву або доповнити її шляхом доповнення назви цифрами або додатковими словами.
- Потрібно врахувати, що дозволяється реєстрація однієї й тієї самої назви для різних організаційно-правових форм. Наприклад, якщо є компанія ПП “ВІКТОРІЯ”, але ТОВ “ВІКТОРІЯ” вільне – можна зареєструвати ТОВ з назвою “ВІКТОРІЯ”. Але ми все ж рекомендуємо вибирати унікальну назву у всьому, щоб Ваш бізнес не асоціювався з іншою компанією, яка може впливати на репутацію вашої компанії.
- Переглянути список зареєстрованих компаній можна на офіційному сайті Міністерства юстиції України.
Скільки учасників має бути у ТОВ?
До 18.06.2018 року максимальна кількість учасників ТОВ обмежена 100 особами. Мінімальне – 1 учасник.
З 18.06.2018 року набуде чинності Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” згідно з яким буде скасовано норму максимальної кількості учасників.
Які органи створюються в товаристві?
Відповідно до статей 28, 39 Закону України «Про ТОВ та ТДВ» органами товариства є
1) загальні збори учасників;
2) наглядова рада (у разі утворення)
3) виконавчий орган – директор (або інша назва передбачена статутом)/дирекція (або інша назва передбачена статутом).
Чи можна зареєструвати два і більше ТОВ на одного учасника?
Якщо це єдиний учасник – не можна.
Вийти з цієї ситуації можна зареєструвавши друге та наступні ТОВ на двох і більше учасників.
Чи можна зареєструвати ТОВ на домашню адресу учасника?
Так можна. У розумінні законодавства адресою реєстрації підприємства є адреса де розташоване робоче місце керівника. Найважливішим при виборі адреси є можливість надалі отримувати поштову кореспонденцію.
Багато підприємців, що реєструють ТОВ самостійно, з одним засновником, реєструють підприємство на домашню адресу засновника чи директора.
Недоліком реєстрації фірми за домашньою адресою – органи контролю, такі як міліція, податкова, інспекції зможуть входити у вашу квартиру для проведення перевірок або обшуків.
Також слід зазначити, що компанія, яка в перспективі бажає працювати з великими контрактами та контрагентами, має бути зареєстрована за адресою її реального офісу, що говоритиме про її благонадійність та стабільність.
З якого дня можна починати реєструвати створення товариства за правилами Закону України «Про ТОВ та ТДВ»?
Останній день реєстрації створення товариств за старим Законом – 16.06.2018, з урахуванням положень нового Закону України «Про ТОВ та ТДВ» реєстрація буде проводитись з 17.06.2018.
Чи можна реєструвати створення товариства з обмеженою відповідальністю, що має намір використовувати модельний статут?
Окремі положення модельного статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю» від 16.11.2011 № 1182, суперечать новому законові, тому всі модельні статути, прийняті до 16.06.2018, залишаються чинними.
З 17.06.2018 реєструвати створення товариства з обмеженою відповідальністю, яке провадитиме діяльність на модельному статуті, не можна доти, доки не внесуть зміни до вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України (відмова – на підставі порушення порядку створення). Аналогічно не можна проводити державну реєстрацію переходу на діяльність із власного статуту на модельний.
Проте, якщо для державної реєстрації змін звертається ТОВ, що працює на модельному статуті, у державного реєстратора немає підстав для відмови у реєстрації.
Чи можна проводити державну реєстрацію змін до відомостей щодо товариств, які працюють на модельному статуті?
Так, у державного реєстратора немає підстав для відмови у проведенні змін до відомостей у ЄДР для таких товариств лише через модельний статут.
Чи підлягають нотаріальному засвідченню підписи на вирішенні загальних зборів засновників при створенні товариства?
Ні, засвідчення справжності підпису засновників на рішення про створення товариства не обов’язкове.
Водночас, у законі залишилася норма про обов’язковість засвідчення справності підписів учнівників при створенні ТОВ/ТДВ шляхом злиття, поділу, перетворення, виділу.
Підлягають ли нотаріальному засвідченню підписи на Статуті при створенні ТОВ/ТДВ?
Так, з 17.06.2018 відповідно до ч.2 ст.11 ЗУ «Про ТОВ та ТДВ» перша редакція статуту товариства підписується всіма учасниками товариства. Справжність підписів учасників засвідчується нотаріально
Є обмеження, що директор не може бути обраний Головою загальних зборів товариства?
Таке обмеження було встановлене у ч. 6 ст. 62 ЗУ “Про господарські товариства”.
При цьому у п.2 Перехідних положень ЗУ “Про ТОВ та ТДВ” зазначено “признати таким, що втративши чинність, Закон України “Про господарські товариства” (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 49, ст. 682 із наступними змінами ) у частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю”.
Отже, таке обмеження більше не діє.
Однак, якщо ТОВ/ТДВ не приведе власний Статут у відповідність до ЗУ “Про ТОВ та ТДВ”, і зазначене обмеження міститься в цьому Статуті, воно застосовується або до внесення до нього змін, або до 17.06.2019 р., якщо ТОВ/ТДВ не внесе зміни до Статуту.
Особливості змісту довіреності на представництво учасника товариства на загальних зборах.
Зверніть увагу на ч. 5 ст. 33 ЗУ “Про ТОВ та ТДВ”: рішення з питань, не включених до повестки загальних зборів учасників, приймається лише за умови, що в них беруть участь всі учасники товариства, які одностайно дали згоду на розгляд таких питань. Повноваження представника за довіреністю щодо надання такої згоди мають бути спеціально обумовлені довіреністю.
Який мінімальний статутний капітал ТОВ?
Прийнято вважати, що мінімальним статутним капіталом є 1 грн. за умови, що до ТОВ входить один учасник
Скільки часу дано формування статутного капіталу ТОВ?
У зв’язку із набранням законної сили Законом України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” з 18.06.2018 року на формування уставного капіталу ТОВ відводиться строк 6 місяців з дня реєстрації. У той же час, раніше цей термін становив 1 рік з дня реєстрації.
Чи можна одночасно бути директором та учасником ТОВ?
- Да може.
- Згідно ст. 65 Господарського кодексу України, управління підприємством може здійснюватися власником безпосередньо, або призначеною ним особою, у тому числі найманим працівником, з яким укладається трудовий договір (контракт).
- Позитивною стороною призначення засновника підприємства директором може бути відсутність обов’язку нарахування заробітної плати такому керівнику та сплати податків та ЄСВ за його заробітку.
- Негативною стороною такого призначення є те, що директор, як керівник підприємства, є відповідальною особою за його діяльність, таким чином обсяг відповідальності за
Чи потрібно змінювати статут у зв’язку із ухваленням Закону “Про ТОВ” №2275-VIII?
Ми радимо привести Ваші статутні документи у відповідність до чинного законодавства, оскільки всі положення, що суперечать новому закону, втратить свою силу 18.06.2019 року.
Частково дійсний статут може завдати Вам великих збитків у різних ситуаціях. Так, якщо ви берете участь у торгах або є стороною в судовій суперечці, існування недійсних пунктів у статуті може зіграти на руку Вашим супротивникам. Крім того, вже сьогодні існує низка питань думки юристів щодо яких розходяться. Наприклад, новим законом передбачено обов’язкове нотаріальне засвідчення статуту, але що буде з тими статутами, які за старим законом не потрібно завіряти нотаріально?
Чи можна бути директором на кількох підприємствах одночасно?
- Да може.
Що краще: купити готове ТОВ чи зареєструвати нове?
- Як правило, якщо клієнт планує розпочати бізнес із нуля, ми рекомендуємо реєстрацію нового ТОВ.
- Якщо є потреба у отриманні певних дозволів і ліцензій, у разі є сенс купити готове ТОВ.
- Така послуга коштує дорожче за реєстрацію нового ТОВ. Крім того, необхідно підходити серйозно до купівлі готового ТОВ, вивчити історію ТОВ, наявність дебіторської та податкової заборгованості тощо.
Який телефон краще вказати під час реєстрації ТОВ?
- При реєстрації компанії бажано вказувати номер стаціонарного телефону, що діє. У крайньому випадку – мобільний контактний номер телефону.
- У зв’язку з тим, що номер телефону вноситься до Реєстру, всі державні органи у разі потреби будуть дзвонити на цей номер. Тому краще, щоб номер був стаціонарним і будь-яка установа, яка, як правило, не має фінансування мобільного зв’язку, змогла додзвонитися.
Чи можна зробити друк ТОВ іноземною мовою?
- На друку ТОВ допускається використання іноземної мови, але в будь-якому випадку по колу друку повинна бути також інформація про найменування компанії українською мовою.
Як вибрати банк для відкриття рахунку для ТОВ
У зв’язку з тим, що відкриття підприємства пов’язане насамперед, з отриманням прибутку, обов’язковою умовою цього є відкриття рахунки банку.
Ми рекомендуємо заздалегідь визначитися з банківською установою, де планується відкриття рахунку. Найкраще довірити свої гроші банку, який має великий капітал, велику кількість клієнтів та відділень. Добре, якщо банк визнано системно важливим на рівні НБУ. Також рекомендується наявність гнучкої системи онлайн банкінгу та великого колл-центру.
Можливість відкриття рахунку після реєстрації ТОВ включено до додаткових послуг реєстрації центру “ВАША СПРАВА”.
Яку систему оподаткування для ТОВ краще вибрати?
При виборі системи оподаткування в Україні, як правило, вибір визначається між двома формами: загальна система оподаткування та спрощена.
Загальна система оподаткування.
Суть цієї загальної системи оподаткування зводиться до того що, що підприємство має оплачувати податку з прибутку і податку додану вартість (за умови, якщо оборот підприємства перевищує 1 мільйон гривень за 12 міс.).
Ставка прибуток при цьому становить 18%.
Податок на додану вартість становить 20%.
Спрощена система оподаткування .
Спрощена система оподаткування передбачає кілька форм сплати єдиного податку, залежно від розміру підприємства та його доходів.
Докладніше про форми єдиного податку можна прочитати у нас на сайті за посиланням:
Будь-яке підприємство, (з урахуванням певних обмежень), може перейти на спрощену систему оподаткування.
Спрощена система оподаткування має на увазі сплату єдиного податку.
Навіщо отримувати ПДВ підприємству. Як отримати ПДВ?
Свідоцтво платника ПДВ зобов’язані отримувати підприємства, які відповідають визначеним у Податковому кодексі України критеріям.
Крім цього, платник податку може добровільно реєструватися платником податку на додану вартість.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.