💬 Кабінет Міністрів України ухвалив нові розміри компенсацій для військових у разі поранення або загибелі, а також виплат для їхніх родин. Відповідна постанова №1090 була ухвалена 24 вересня 2024 року. Ці компенсації стосуються випадків, у яких військовий загинув або отримав поранення під час проходження військової служби, але не під час бойових дій.
📄 Одноразова грошова допомога виплачується: у разі загибелі (смерті) або визнання безвісти зниклими, з дати, що зазначена у свідоцтві про смерть, або з дати набрання законної сили рішення суду про визнання особи безвісти зниклою; у разі встановлення інвалідності – з дати, зазначеної в довідці медико-соціальної експертної комісії.
📝 Грошова допомога у разі смерті становить 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня року, в якому сталася смерть. Зараз прожитковий мінімум становить 3028 гривень, тому виплата складе 2 млн 271 тисячу гривень.
📉 Грошова допомога в разі встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, залежно від групи інвалідності, становить: 400 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – 1 млн 211 тисяч гривень для інвалідності I групи; 300 прожиткових мінімумів – 908 тисяч гривень для II групи; 250 прожиткових мінімумів – 757 тисяч гривень для III групи.
📑 Заявники подають документи до Мінветеранів, як у паперовій формі, так і через портал Держпослуг «Дія» або Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Ми рекомендуємо уважно перевіряти всі документи перед поданням.
❗️Раніше розмір компенсації у разі загибелі військового (не в бойових діях) становив 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У разі загибелі військового на фронті під час бойових дій, між членами родини поділяються 15 мільйонів гривень.
#компенсації #військові #медичнакомісія #Юрконсалт #ГеннадійПрацевитий #ЗСУ #війна #військовийадвокат #Мінветеранів #Україна #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine
😎 Потрібна консультація?