✍️ У звʼязку зі змінами до мобілізаційного законодавства від 18 травня 2024 року, було розширено категорії осіб, які можуть бути мобілізовані на військову службу під час воєнного стану.
📜 Зміни стосуються осіб, які раніше були засуджені до позбавлення волі у кримінальних справах. До 18 травня 2024 року військовозобовʼязані, які були засуджені за тяжкими або особливо тяжкими злочинами Кримінального кодексу, підлягали повному виключенню з військового обліку. Такі громадяни отримували відповідні позначки у військово-облікових документах та статус невійськовозобовʼязаного.
📄 Ті, хто реалізував своє законне право, не підлягають повторній постановці на військовий облік. Особи, які не скористалися даною підставою, продовжують залишатися у статусі військовозобовʼязаних і не можуть бути виключені з обліку через зміни в законодавстві.
🔎 Кого із раніше засуджених можуть мобілізувати: осіб, раніше засуджених за тяжкою або особливо тяжкою статтею, якщо вони не були виключені з військового обліку; осіб, засуджених до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за кримінальний проступок, нетяжкий злочин, у тому числі з умовним покаранням, та тяжкий злочин, крім засуджених за злочини проти основ національної безпеки України. Це також стосується осіб, засуджених до позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, крім злочинів проти основ національної безпеки України.
🛡️Такі особи призиваються на військову службу під час мобілізації за рішенням Генерального штабу Збройних Сил, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ. Особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням, також підлягають мобілізації, крім засуджених за злочини проти основ національної безпеки України. Вони проходять військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах.
⚖️Кого із раніше засуджених НЕ можуть мобілізувати: осіб, які мають незняту або непогашену судимість за злочини проти основ національної безпеки України, умисні вбивства двох або більше осіб з особливою жорстокістю, злочини, пов’язані з зґвалтуванням або сексуальним насильством, особливо тяжкі корупційні кримінальні правопорушення або мають судимість за кримінальні правопорушення, передбачені статтями 152-156-1, 258-258-6, частиною четвертою статті 286-1, статтею 348 Кримінального кодексу України, а також засудженими службовими особами з особливо відповідальним становищем.
📝Виключені з військового обліку на підставі п.6 ч.6 ст.23 Закону “Про військовий обовʼязок та військову службу” повинні мати відповідні військово-облікові документи з необхідними відмітками та печатками, а такі відомості мають бути інтегровані в систему “Оберіг”.
🔔 Проте часто районні ТЦК та СП не дотримуються законодавства і намагаються мобілізувати осіб, які не підлягають призову, або поставити на облік повторно. У таких випадках необхідно офіційно звертатися до ТЦК, отримувати письмові рішення та оскаржувати їх у адміністративному суді.
📞 Якщо ви зіткнулись з незаконною мобілізацією або іншими порушеннями з боку ТЦК та СП, звертайтеся за консультацією або допомогою до адвокатського бюро “Юрконсалт”. Наші фахівці допоможуть захистити ваші законні права та свободи.
#мобілізація #законодавство #правосуддя #військовийоблік #Юрконсалт #правовадопомога #юридичнийзахист #ГеннадійПрацевитий #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine
😎 Потрібна консультація?