📜 Яким чином відкрити виконавче провадженя?. Для цього необхідно дочекатися заяви від стягувача і наявність виконавчого документу, що підтверджує судове рішення, яке має бути примусово виконане.
⚖️ Відповідно до правил, виконавча служба має зобов’язання виписати розпорядження про початок виконавчого провадження максимум на другий день після отримання відповідних паперів. У цій постанові міститься інформація про необхідність боржником надання декларації про свій стан доходів та майна, а також попередження про відповідальність за надання недостовірної інформації.
🔎 Процес примусового виконання рішення суду також може розпочатися на підставі заяви від прокуратури, якщо це стосується захисту прав громадян або держави. Інша підстава для відкриття провадження – отримання виконавчого документа від суду або в ході визнання та примусового виконання рішення іноземних судів, арбітражів, передбачене українським законодавством, а також на підставі вимог Національного агентства з питань виявлення та управління активами.
📅 У своїй заяві про примусове виконання, стягувач має можливість вказати будь-які важливі відомості про боржника, які можуть допомогти у процесі виконання, включаючи інформацію про банківські рахунки та майно боржника, а також згадувати суму вже сплачену боржником, якщо така була.
📑 Під час ініціації виконавчого провадження повинні бути надані копії необхідних документів. Це можуть бути копії актів опису майна та рішень суду стосовно конфіскації майна у кримінальних справах або, у випадку відсутності такого опису, відповідна довідка. Також подається копія протоколу про вилучення майна, підлягаючого конфіскації, чи довідка про відсутність майна.
#юридичнийблог #виконавчепровадження #Мінюст #судоверішення #боржник #стягувач #прокуратура #конфіскація #законодавство #адвокатство #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine
😎 Потрібна консультація?