📝 Верховна Рада планує розглянути законопроект №12178 про реформу МСЕК «щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи». Цей законопроект передбачає зміни до пунктів 9 і 14 ч. 1 статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема додавання підстав для відстрочки мобілізації на основі рішень експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
⚖️ Як зазначено у законопроекті, військовозобов’язані, зайняті постійним доглядом за хворими членами сім’ї, не підлягатимуть призову під час мобілізації. Це стосується доглядачів за хворими дружиною (чоловіком), дитиною або батьками, якщо вони потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії, або за рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
📜 Нова редакція також включає умови для членів сім’ї другого ступеня споріднення, які доглядають за особами з інвалідністю I або II групи. Якщо відсутні члени сім’ї першого ступеня споріднення або вони самі потребують постійного догляду, відстрочку можуть отримати доглядачі другого ступеня споріднення. У разі відсутності і їх, норма поширюється на членів третього ступеня споріднення.
📊 Також законопроект передбачає, що рішення, прийняті медико-соціальними експертними комісіями, є чинними та прирівнюються до рішень експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи. Це гарантуватиме особам з інвалідністю право на отримання пільг, пенсій та інших соціальних гарантій.
👨⚖️ За словами адвокатів бюро «ЮРКОНСАЛТ», даний законопроект також зобов’язує чоловіків віком від 25 до 60 років, яким встановлена друга або третя група інвалідності із зазначенням строку повторного огляду, пройти оцінювання повсякденного функціонування особи з 1 квітня до 1 листопада 2025 року. Це стосується осіб, інвалідність яких була встановлена до 1 січня 2025 року, але строк повторного огляду не був проведений через воєнний стан.
📅 Повторний огляд для осіб з інвалідністю, призначений після 1 січня 2025 року, продовжує діяти до дати прийняття нового рішення за результатами оцінювання, але не довше ніж до 1 липня 2025 року.
🏛️ У заключних положеннях передбачено, що такі рішення і документи, видані на їхній основі, мають законну силу та продовжують бути підставами для оформлення соціальних гарантій.
—
#ВерховнаРада #Мобілізація #РеформаМСЕК #ЮридичніПоради #Законопроект #ПравовеРегулювання #ГеннадійПрацевитий #Юрконсалт #Догляд #СоціальніГарантії #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine
😎 Потрібна консультація?