Щодо самостійного виховання дитини одного з батьків

💼 В Україні часто зустрічаються ситуації, коли один із батьків самостійно виховує дитину, а інший не бере участі у її житті. У таких випадках можливо отримати статус батька-одинака, претендувати на державні виплати та оформити відстрочку від мобілізації.

⚖️ Адвокатське бюро “Юрконсалт” пояснює, що на практиці самостійним вихованням вважається ситуація, коли біологічну матір дитини було позбавлено батьківських прав. Це може статися через злісне ухилення від виконання обов’язків перед дитиною, жорстоке поводження, залежність від алкоголю чи наркотиків або наявність вироку за злочини проти дитини.

📝 Для позбавлення батьківських прав матері потрібно звертатися до суду із позовною заявою. Інша підстава для визнання батька самостійно виховуючим – це смерть матері. Це можна підтвердити рішенням суду або свідоцтвом про смерть.

📜 Якщо мати була засуджена до відбування покарання у місцях позбавлення волі, це також є підставою для підтвердження її відсутності у житті дитини. Тут знадобиться надання вироку суду.

🗂️ Іншою підставою є визнання факту самостійного виховання через суд. Це можливо, якщо мати не бере участі у вихованні та утриманні дитини. В таких випадах суд потребуватиме відповідні доказові матеріали.

🔖 До таких доказів можуть належати: рішення про розірвання шлюбу, встановлення місця проживання дитини з одним із батьків, рішення про оголошення матері померлою, докази постійного перебування матері за кордоном чи на окупованих територіях, судовий наказ про сплату аліментів.

💬 Якщо у вас виникли питання щодо цієї теми, звертайтеся до Адвокатського бюро “Юрконсалт”. Наша команда кваліфікованих юристів забезпечить комплексний підхід до вашої справи, що гарантує найкращий результат.

📞 Для отримання первинної консультації телефонуйте (050) 101-8228!

#юрист #право #сімейнеправо #юридичнадопомога #адвокат #відстрочка #документи #мобілізація #Юрконсалт #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine

😎 Потрібна консультація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *