📝 Якщо військовослужбовець добровільно повернеться на службу до закінчення розслідування за самовільне звільнення з частини, він уникне позбавлення волі. Верховна Рада 16 липня ухвалила відповідний законопроект № 11322.
📊 Згідно з авторами законопроекту, тільки з січня по квітень 2024 року було зареєстровано 10 584 кримінальних проваджень за статтею 407 Кримінального кодексу України (самовільне залишення військової частини) та 7 306 проваджень за статтею 408 КК (дезертирство). Загалом майже 19 тисяч проваджень ведуться за військові правопорушення.
⚖️ На даний момент законодавство не передбачає можливості звільнення від кримінальної відповідальності за кримінальні правопорушення, передбачені статтями 407 і 408 КК, для військовослужбовців, які щиро розкаялись і бажають повернутися на службу. Це ускладнює можливість продовження захисту суверенітету України військовослужбовцями.
📋 Тому, законопроектом пропонується внести зміни до статті 401 КК, доповнивши її ч. 5, яка дозволяє звільнити від відповідальності особу, що добровільно повертається на службу за умови згоди командира частини. Також змінами до статей 286 і 287 КПК унормовується процедура судового розгляду цього питання.
🖋️ Запропоновані норми звільнення можливі лише за умови письмової згоди командира частини на продовження службових обов’язків відповідною особою.
🔄 Додатково зміни вносяться до статті 616 КПК, аби виключити посилання на статті 186, 187, 189 КК, що розширить можливості військовослужбовців звертатися до прокурора щодо скасування запобіжного заходу.
🔍 Перехідні положення законопроекту передбачають зміни до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», включаючи уточнення щодо призупинення військової служби у разі кримінального правопорушення, та продовження служби при винесенні обвинувального вироку.
#закони #військова_служба #кримінальне_право #правосуддя #ВерховнаРада #законопроект #правова_допомога #війна #правник #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine
😎 Потрібна консультація?