Пошук зниклого військового: алгоритм дій та поради адвоката

📝 В умовах війни трагічні події, як смерть та зникнення, стають буденними. В Україні зниклими безвісти вважають сотні військовослужбовців та цивільних осіб. Тож, нижче більш детально розглянемо, як в Україні знайти зниклого військового та що робити його родичам чи друзям.

⚙️ Слід зазначити, що в Україні існує певний алгоритм дій для пошуку зниклого військовослужбовця. Акцентуємо увагу на тому, що дотримання даного алгоритму є важливим моментом. 

📞 Першочергово радимо звертатися до Територіального центру комплектування (ТЦК) та до військової частини, в якій військовослужбовець проходив службу. В цих установах родичам мають надати інформацію про статус військового та можливе місцезнаходження.

📋 Наступним кроком можна подати звернення до Національного інформаційного бюро (НІБ). Також варто звертатися до Національної поліції України із відповідною заявою, після чого буде відкрито провадження. В даному аспекті необхідно буде зафіксувати реєстраційний номер заяви та зберегти номер ЄРДР.

🔍 Ще одним важливим кроком є звернення до Служби безпеки України, яка передає інформацію до спеціальної комісії щодо військовополонених. Також можна звернутися до Червоного Хреста та Міністерства оборони України.

🎯  Краще робити все почергово, аби уникнути розпорошення зусиль. Це дозволяє краще зафіксувати інформацію про конкретну особу в усіх відповідних службах.

🧬 Додатково до офіційних установ, рідним слід здавати генетичний матеріал для розшуку ДНК зниклої особи, звертатися до ОЦ СБУ та делегації МКЧХ.

📚 Для ідентифікації військовополонених за фотоматеріалами родичі можуть звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Київський науково-дослідний інститут судових експертиз здійснює портретне експертне дослідження за наданими чіткими зразками фотографій та відео.

🔗 Якщо військовий не виходить на зв’язок кілька днів, вам необхідно мати записані дані про місце його служби, включаючи номер військової частини, посаду, роту, батальйон, військове звання, а також контакти командування та ТЦК.

📞 Якщо зв’язок із командиром або військовослужбовцем відсутній понад 10 днів, родичі повинні звернутися до ТЦК за місцем призову військового та на гарячу лінію Міністерства оборони України.

🧾 Адвокатське бюро “Юрконсалт” завжди радить не зволікати з пошуками та діяти згідно з зазначеним алгоритмом для максимального ефекту.

#військовий #зниклийбезвісти #адвокат #ГеннадійПрацевитий #Юрконсалт #пошуквійськового #ЗСУ #порадиадвоката #воєннийчас #українаstonia #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine

😎 Потрібна консультація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *