Установлення факту спільного проживання чоловіком та жінкою в одній сім’ї без вступу в шлюб.

⚖️ Українське законодавство передбачає можливість встановлення факту проживання чоловіка і жінки як однієї сім’ї, незалежно від того, чи був укладений між ними шлюб. Визначення того, чи склалися у пари супружні стосунки, може вплинути на встановлення їхніх прав чи обов’язків.

📜Верховний Суд України, доводить, що сім’я – це не лише особи, які уклали шлюб, а й ті, хто проживає разом, веде спільне господарство, має взаємні права та обов’язки.

🕰️Скільки часу пара має проживати разом, щоб її визнали сім’єю, законодавство України не визначає. Однак треба довести, що відносини між чоловіком та жінкою мають стійкий характер, типовий для подружжя.

💼Якщо розглядається питання про встановлення факту проживання чоловіка та жінки разом як сім’ї, справу розглядає суд. Це робиться в рамках окремого провадження.

🌍Якщо громадянин України, який проживає за кордоном, хоче визнати факт спільного проживання однією сім’єю, суд визначатиме такий факт за його клопотанням.

💵За подачу заяви про встановлення факту проживання однією сім’єю плата становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму, або 536 грн. 80 копійок.

📝До заяви про встановлення факту проживання додаються документи, які підтверджують спільне господарство й існування шлюбних стосунків.

💡Після розгляду справи суд ухвалює рішення про встановлення факту проживання разом чоловіка та жінки як сім’ї. Це рішення йде на користь однієї чи обох сторін.

#ЗаконУкраїни #СімейнеПраво #ПодружнійШлюб #СудоваПрактика #ВерховнийСуд #СудовийЗбір #ПрожитковийМінімум #Документи #СімейніСтосунки #адвокат #юрист #юрконсалт #ua #запоріжжя #рек #ukraine

😎 Потрібна консультація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *