Верховна Рада України заявляє, що не планує законодавчо обмежувати медичних працівниць в їхньому праві на свободу переміщення за кордон після обов’язкового занесення їх на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. Цю інформацію підтвердили секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко, а також перший заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук. Обидва представники є членами парламентської фракції “Голос”.
Обмеження виїзду за кордон після постановки на військовий облік жінок-медиків – ця тема була широко обговорена в суспільстві, викликавши занепокоєння серед спеціалістів галузі. Однак Роман Костенко відкинув чутки, заявивши: “Нічого такого не готується”. Андрій Осадчук підтвердив цю позицію, наголосивши, що комітет з питань правоохоронної діяльності не розглядає це питання.
Осадчук відзначив, що такі обмеження не мають запроваджуватися, демонструючи тим самим підтримку в межах колегію у справі свободи переміщення жінок-медичних працівниць.
Нагадаємо, що з 1 жовтня 2023 всі жінки віком від 18 до 60 років, що працюють в медичній галузі (лікарі, медсестри, стоматологи, акушерки, фармацевти), мають бути зареєстровані на військовому обліку. Це стосується як випускників медичних навчальних закладів, так і працівників, що мають фактичне місце роботи в галузі.
У вересні в соціальних мережах активно поширилась інформація про обмеження виїзду за кордон військовозобов’язаних жінок. Така новина спричинила значний соціальний резонанс і викликала питання про основні права і свободи жінок-медичних працівниць.
Офіційне відкидання цього питання керівництвом Верховної Ради підкреслює невід‘ємне право громадян України на свободу переміщення, гарантоване Конституцією країни, і висвітлює відсутність будь-якої законодавчої ініціативи, спрямованої на обмеження цього права для медичних працівниць.
😎 Потрібна консультація?