Стягнуто заборгованість на користь поручителя з недобросовісного боржника

❗️ Нерідко виникають ситуації, коли кредит бере одна людина, але майно по кредиту закладається друзями-родичами, які на момент укладення договору або не до кінця розуміють відповідальність, яку беруть на себе, або довіряють надійності позичальника.

➡️ До нас звернувся клієнт з такою проблемою: в 2006 році його другові знадобилися кредитні кошти для розвитку бізнесу. Друг попросив нашого клієнта поручитися за кредит, мотивуючи це тим, що все буде добре і ця формальність потрібна для безпроблемного отримання кредиту.

🥹 Клієнт, довіряючи надійності свого «товариша», підписав з банком договір майнової поруки, по суті – передачу власної квартири в іпотеку по кредиту.

🤡 З 2014 року позичальник перестав виплачувати кредит і спілкуватися.

😈 У зв’язку з цим до клієнта стали надходити претензії від банку про примусовий продаж його квартири в рахунок погашення боргів «товариша». Банк навіть подав до суду на поручителя.

😢 На жаль, клієнту довелося погасити залишок заборгованості за кредитом на суму близько 150 000 грн, хоча частину відсотків банк списав.

🆘 Цей клієнт звернувся до нас з питанням, чи може поручитель стягнути з боржника гроші, які він заплатив за свого боржника?

😎 Ми звернулися до суду з позовом про стягнення цієї заборгованості з позичальника.

✅ Рішенням суду позов задоволено повністю, на користь поручителя стягнуто понад 150 000 грн.